ՌԴ ՆԳՆ-ն 3 մլն ռուբլի է խոստանում Սիզրանի մոտ ոստիկանի սպանության մասին տեղեկությունների դիմաց 04/25/2016   13:18  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանի ՆԳՆ-ն հայտարարել է, որ 3 մլն. դրամ պարգև կտա Սիզրանի մոտ ոստիկանի ու նրա ընտանիքի սպանությունը կատարած անձանց ձերբակալությանը նպաստող տեղեկությունների դիմաց:  Այդ մասին ТАСС –ին այսօր հայտնել են ՌԴ ՆԳՆ մամուլի կենտրոնում:
«Ռուսաստանի ՆԳՆ-ն հայտարարել է երեք մլն ռուբլու չափով պարգևատրման մասին՝ ցանկացած տեղեկատվության դիմաց, որը կնպաստի ոստիկանի ընտանիքի վրա հարձակում կատարած և վեց մարդու սպանություն կատարած ենթադրյալ հանցագործներին ձերբակալությանը»,-  պարզաբանել են մամուլի կենտրոնում:
ՌԴ քննչական կոմիտեի Սամարայի շրջանի քննչական վարչության կողմից այդ փաստի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել ՌԴ քրեական օրենսգրքի 105-րդ հոդվածի 2-րդ մասի,  30-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով՝  երկու և ավելի մարդու սպանություն, սպանության փորձ:
«Ներկայումս չարագործների անձը հաստատելու և նրանց ձերբակալության համար ձեռնարկվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները, կատարվում օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումներ»,- նշել են մամուլի կենտրոնում:
Ըստ գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Վլադիմիր Մարկինի, քննությունը շարունակում է արձանագրել հանցագործության և դրան նախորդած իրադարձությունների  բոլոր հանգամանքները:
Քննությունն եզրակացության է հանգել, որ հարձակումը տեղի է ունեցել, երբ ընտանիքի անդամները քնած են եղել. բոլոր սպանվածները գտնվել են իրենց մահճակալներում:
Իրավապահներն ուսումնասիրում են այն գործերը, որոնցով զբաղվել է սպանված ոստիկանը: Դա անհրաժեշտ է հանցագործության հնարավոր դրդապատճառները պարզելու համար:
16:52 24/04/2016  |  Միջազգային լրահոսՍպանվել է Սիզրանի նախկին ոստիկանապետն ու նրա ընտանիքը
15:41 05/09/2015  |  Միջազգային լրահոսՕլիգարխի որդին մեղադրվում է դպրոցական աղջկա սպանության մեջ
17:02 29/08/2015  |  Միջազգային լրահոսՄսագործի կացնով սպանել է խորթ հորը՝ օղու պատճառով
13:25 10/01/2015  |  Միջազգային լրահոսՍպանություն խանդի հողի վրա. Մոսկվայի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել է 3 դի

МВД РФ пообещало три миллиона рублей за сведения об убийстве полицейского и его семьи под Сызранью 04/25/2016   13:42  |  Международные новости
МВД России объявило награду в 3 млн рублей за информацию, способствующую задержанию убийц полицейского и его семьи под Сызранью. Об этом в понедельник ТАСС сообщили в пресс-центре МВД РФ.
"МВД России объявило о вознаграждении в размере 3 млн рублей за любую информацию, которая будет способствовать задержанию предполагаемых преступников, совершивших нападение на семью сотрудника полиции, проживавшую в селе Ивашевка Сызранского района Самарской области, в результате чего шесть человек были убиты", - пояснили агентству в пресс-службе.
По данному факту следственным управлением СК России по Самарской области возбуждено уголовное дело по признакам преступлений, предусмотренных ч. 2 ст. 105, ч. 3 ст. 30 ч. 2 ст. 105 УК РФ - "Убийство двух и более лиц", "Покушение на убийство".
"
В настоящее время для установления и задержания злоумышленников принимаются все необходимые меры, проводятся оперативно-разыскные и следственные мероприятия. Информацию, способствующую их задержанию, можно сообщить по телефону 8 (846) 278-13-40", - отметили в пресс-центре МВД.
В воскресенье вечером сообщалось, что Следственный комитет РФ установил предварительные обстоятельства убийства. Как сообщил официальный представитель ведомства Владимир Маркин, следствие продолжает устанавливать и фиксировать все обстоятельства преступления и предшествовавшие ему события.
Следствием сделан вывод, что нападение произошло, когда семья спала, потому что все погибшие находились в своих кроватях.
Кроме того, правоохранители изучают дела, над которыми работал убитый полицейский. Это необходимо, чтобы установить возможные мотивы этого преступления.
17:51 24/04/2016  |  Международные новостиВ Самарской области убит экс-глава полиции Сызрани с семьей
09:50 12/04/2016  |  Лента новостейПациентов военного госпиталя в Петербурге подозревают в убийстве двух медсестер
12:16 28/03/2016  |  Международные новости В России мать убила шестилетнего сына, чтобы он попал в рай
18:25 24/03/2016  |  Международные новостиИзбивший пациента до смерти белгородский врач приговорен к 9 годам колонии
10:05 18/03/2016  |  Международные новостиКровавая драма в российской школе: юноша зарезал подругу в кабинете директора и покончил с собой
11:53 09/01/2016  |  Международные новости В белгородской больнице врач одним ударом убил пациента за приставание к медсестре(Видео)
09:01 25/12/2015  |  Международные новостиВ Архангельске мужчина убил любовницу за отказ от БДСМ
10:40 18/12/2015  |  Криминальная хроника В Подмосковье 15-летняя школьница пыталась вырезать всю свою семью, погиб отец