Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռոբերտ Էլիբեկյանին` ծննդյան 75-ամյակի առթիվ 04/21/2016   11:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական նկարիչ Ռոբերտ Էլիբեկյանին՝ ծննդյան 75-րդ տարեդարձի առթիվ:
«Դուք արվեստագետների այն սերնդի ներկայացուցիչներից եք, ովքեր դեմ գնալով ժամանակի կարծրատիպերին, նոր էջ բացեցին հայ կերպարվեստի պատմության մեջ:
Լինելով հայ գեղարվեստի վարպետների արժանավոր հետևորդը և Ձեր ընտանեկան նկարչական ավանդույթների շարունակողը՝ Դուք կարողացել եք կերտել գույների ու ձևերի մի ինքնատիպ աշխարհ, որ վաղուց ճանաչման է արժանացել ոչ միայն Հայաստանում, այլև արտերկրի հեղինակավոր ցուցասրահներում: Բարձր գնահատականի են արժանի նաև Ձեր բեմանկարչական աշխատանքները, որոնք մեծապես նպաստել են հայ թատրոնի ու կինոյի զարգացմանը:
Կրկին շնորհավորելով նշանակալի հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, ստեղծագործական նորանոր նվաճումներ և ամենայն բարիք»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении поздравил народного художника Армении Роберта Элибекяна с 75-летием 04/21/2016   13:05  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян 21 апреля направил поздравительную телеграмму в связи с 75-летием народного художника Армении Роберта Элибекяна.
“Вы являетесь представителем того поколения деятелей искусства, которые вопреки стереотипам времени открыли новую страницу в истории армянской живописи. Будучи достойным последователем мастеров армянского художественного искусства и продолжателем Ваших семейных художественных традиций, Вам удалось создать своеобразный мир цветов и форм, снискавший признание не только в Армении, но и в престижных выставочных залах за рубежом”, - говорится в послании.
Президент также отметил, что высокой оценки достойны и сценические работы художника, которые внесли большой вклад в развитие театра и кино.
“Еще раз поздравляю с юбилеем, желаю Вам крепкого здоровья, новых творческих достижений и всех благ”, - отмечается в поздравительном послании главы государства.
11:38 20/04/2016  |  Лента новостейПрезидент Армении: Братство армян и езидов прошло испытание веками и еще более окрепло
00:25 21/03/2016  |  Актуальная тема Президент Армении направил своему иранскому коллеге поздравительное послание по случаю Новруза
14:20 12/02/2016  |  Лента новостей Президент Серж Саргсян поздравил народного артиста Армении Вилена Галстяна с 75-летием