Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ականանետ և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ 04/21/2016   08:25  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ապրիլի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ առաջնային գծի ողջ երկայնքով, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 70 անգամ:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հարավարևելյան (Հադրութ), արևելյան (Ակնա) և հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղություններով:
Հյուսիսարևելյան ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ) և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը և դիմում առաջնագծում իրադրության զարգացմանը համահունչ գործողությունների:

Азербайджан обстрелял карабахские позиции из минометов и гранатометов - Минобороны НКР 04/21/2016   09:51  |  Актуальная тема
В ночь на 21 апреля оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил не претерпела без изменений, передает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник более 70-ти раз нарушил договоренность о прекращении огня по всей протяженности передовой, ведя обстрел, из стрелкового оружия различных калибров.
Наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы на юго-восточном(Гадрут), восточном(Акна) и северо-восточном(Мартакерт) направлениях.
На северо-восточном направлении азербайджанские ВС, помимо стрелкового оружия, применили 60-миллиметровый миномет(2 снаряда) и гранатомет АГС(2 снаряда).
"Передовые подразделения Армии обороны контролируют вверенную им госграницу и прибегают к созвучным с развитием ситуации на передовой действиям", - говорится в сообщении.