Տիգրան Բալայանն արձագանքել է Չավուշօղլուի հայտարարությանը` կապված ԼՂ հարցով շփման խումբ ստեղծելու առաջարկի հետ 04/13/2016   17:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանն արձագանքել է Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հայտարարությանը` կապված ԼՂ հարցով շփման խումբ ստեղծելու առաջարկի հետ:
«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմամբ զբաղվում են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները: Մյուս կազմակերպությունները կարող են ﬕայն սատարել համանախագահների ջանքերը»,- թվիթերյան իր ﬕկրոբլագում նշել է Բալայանը: Թուրքիայի արտգործնախարար Չավուշօղլուն հայտարարել էր «Իսլամական համագործակցություն» կազմակերպության շրջանակում ԼՂ հարցով շփման խումբ ստեղծելու մտադրության մասին:
«Շատ կարևոր է ԻՀԿ շրջանակում ղարաբաղյան հարցով շփման խմբի ստեղծումը: Դրա ստեղծման մասին որոշուﬓ արդեն ընդունվել է բարձր մակարդակով: Առաջարկում եմ ԻՀԿ անդամ բոլոր երկրներին իրենց մասնակցությունն ունենալ դրանում»,- ասել է Թուրքիայի արտգործնախարարը:
13:39 13/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳերմանիան Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման պլան է առաջարկել
12:25 13/04/2016  |  Միջազգային լրահոսԹուրք պրոֆեսորի կարծիքով՝ Հայաստանը մինչև ատամները զինված երկիր է
16:44 12/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՀԿ նախագահությունը հետևում է գլխատված զինվորների ու խոշտանգված մարﬕնների մասին հայկական զեկույցներին

В МИД Армении прокомментировали заявление Чавушоглу о планах создать контактную группу по Карабаху 04/13/2016   18:36  |  Лента новостей
Пресс-секретарь Министерства иностранных дел Армении Тигран Балаян прокомментировал заявление главы МИД Турции Мевлюта Чавушоглу о планах создания контактной группы по урегулированию карабахского конфликта.
Напомним, глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу заявил о принятом решении создать в рамках Организации исламского сотрудничества (ОИС) контактную группу по урегулированию карабахского конфликта.
"Очень важно создание контактной группы по карабахской проблеме в рамках ОИС. Решение о ее создании уже принято на высоком уровне. Предлагаю всем странам — членам ОИС принять в ней участие", — заявил Чавушоглу.
“Урегулированием  нагорно-карабахского конфликта занимаются сопредседатели МГ ОБСЕ. Другие организации могут поддерживать усилия сопредседателей”, - написал пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян в своем микроблоге в Твиттер, комментируя вышеприведенное заявление.
03:11 11/04/2016  |  Актуальная тема Армянской стороне передали тела 18 погибших военнослужащих – Давид Бабаян