Նախագահը հանդիպում է ունեցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի և Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի հետ 04/12/2016   13:26  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի հետ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանրապետության Նախագահը, Վեհափառ Հայրապետը և Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսը հանդիպման ընթացքում քննարկել են վերջին օրերին Լեռնային Ղարաբաղ-Ադրբեջան շփման գծում Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Զրուցակիցները կարևորել են պետություն-եկեղեցի ջանքերի համատեղումը՝ ի նպաստ համազգային կարևորագույն խնդիրների ու առկա մարտահրավերների լուծման:
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսը ՀՀ Նախագահի հետ խոսել են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն իրենց առաջիկա այցի մասին:

Гарегин Второй и Арам Первый рассказали президенту Армении о своем предстоящем визите в НКР 04/12/2016 14:18 | Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян встретился во вторник с Католикосом Всех армян Гарегином Вторым и Католикосом Великого дома Киликийского Арамом Первым, сообщает пресс-служба главы государства.
В ходе встречи президент обсудил с католикосами ситуацию, создавшуюся в результате развязанной Азербайджаном агрессии на линии соприкосновения с Нагорным Карабахом.
Собеседники придали важность консолидации усилий государства и церкви во благо решения важнейших общенациональных задач и существующих вызовов.
Католикос Всех армян и Католикос Великого дома Киликийского рассказали главе государства о своем предстоящем визите в Нагорно-Карабахскую Республику.