ԼՂՀ-ում վիրավորված երեխաների վիճակը կայուն է, երկուշաբթի կտեղափոխվեն հիվանդասենյակ. Tert 04/09/2016   11:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հակառակորդի կողմից ապրիլի 2-ին ԼՂՀ Մարտունու շրջանի պաշտպանական ուղղությամբ ՄՄ-21 («Գրադ») կայանքից իրականացված հրթիռահրետակոծության հետևանքով վիրավորված երեխաների վիճակը կայուն է միջին ծանրության:
Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասել է «Արևիկ» մանկական բուժմիավորման տնօրեն Մեսրոպ Մարգարյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ երեխաներից մեկին՝ Վարդան Անդրեասյանին, վիրահատել են երկրորդ անգամ, մյուսի՝ Գևորգ Գրիգորյանի վիճակը կայուն է:
«Երկուշաբթի արդեն երեխաները կտեղափոխվեն հիվանդասենյակ, մի քանի օր անց՝ դուրս կդրվեն»,- ասել է բուժմիավորման տնօրենը:
Հիշեցնենք, որ այդ օրվա հրթիռահրետակոծության ժամանակ ստացած վնասվածքից զոհվել էր 12-ամյա  Վաղինակ Թաթուլի Գրիգորյանը։
10:21 09/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱդրբեջանական կողմը 16 անգամ կրակահերթ է արձակել Տավուշի մարզի ուղղությամբ
09:50 09/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Սեյրան Օհանյանի հետ
09:01 09/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդը դարձյալ խախտել է կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը

Состояние детей, раненных в результате артобстрела с азербайджанской стороны, стабильное - Tert 04/09/2016   12:20  |  Лента новостей
Состояние детей раненных в результате предпринятого противником артобстрела в направлении Мартунинского района НКР, стабильное, средней тяжести.
Об этом в беседе с Tert.am сказал директор детского медобъединения “Аревик” Месроп Маргарян.
Он сообщил, что один из детей, Вардан Андреасян был повторно прооперирован, состояние другого – Геворга Григоряна оценивается как стабильное.
”В понедельник детей уже переведут в палату, а через несколько дней они будут выписаны”, - сказал он.
Напомним, что от ранения, полученного во время артобстрела,  скончался 12-летний Вагинак Григорян.
10:55 09/04/2016  |  Актуальная тема ВС Азербайджана обстреляли участок границы в Тавушской области Армении – Минобороны
09:54 09/04/2016  |  Актуальная темаПрезидент НКР и глава Минобороны Армении отметили важность углубления сотрудничества как ключевого фактора укрепления обороноспособности
09:46 09/04/2016  |  Лента новостейВ результате поисков обнаружены тела двоих военнослужащих Армии обороны НКР
09:41 09/04/2016  |  Актуальная тема Азербайджанская сторона вновь нарушила договоренность о прекращении огня – Минобороны НКР