Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Սեյրան Օհանյանի հետ 04/09/2016   09:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 8-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը, քննարկվել վերջերս Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված լայնածավալ գործողությունների հետ կապված խնդիրներ:
Երկուստեք կարեւորվել է սերտ համագործակցության ընդլայնումը եւ խորացումը` որպես Հայաստանի եւ Արցախի պաշտպանունակության ամրապնդման եւ տարածաշրջանում կայունության պահպանման առանցքային գործոն:
09:01 09/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդը դարձյալ խախտել է կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը
17:45 08/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինը և Նազարբաևը հեռախոսազրույցում մտքեր են փոխանակել՝ Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակի շուրջ
16:48 08/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ Նախագահն Անվտանգության խորհրդի անդամների հետ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի հարցը

Президент НКР и глава Минобороны Армении отметили важность углубления сотрудничества как ключевого фактора укрепления обороноспособности 04/09/2016 09:54 | Актуальная тема
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян накануне встретился с министром обороны Республики Армения Сейраном Оганяном, сообщает пресс-служба главы НКР.
В ходе встречи, в которой принял участие министр обороны НКР Левон Мнацаканян, были обсуждены вопросы, связанные с широкомасштабными военными действиями, предпринятыми на днях Азербайджаном против Республики Арцах.
Обе стороны отметили важность расширения и углубления тесного сотрудничества как ключевого фактора укрепления обороноспособности Армении и Арцаха и сохранения стабильности в регионе.