Կարեն Վարդանյանի սպանության գործով մեղադրյալը փորձել է ինքնասպան լինել 04/06/2016   13:49  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Իրազեկ Քաղաքացիների Միավորում» ՀԿ փորձագետ Կարեն Վարդանյանի սպանության գործով մեղադրյալ Արթուր Միհրանյանի կողմից ինքնասպանության փորձի դեպքի առթիվ ընթացող հետաքննությունը շարունակվում է: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից:
Ինքնասպանության փորձը կատարվել է դեռևս այն ժամանակ, երբ Ա.Միհրանյանը ձերբակալված էր ու գտնվում էր ձերբակալվածների պահման վայրում, ինքնասպանությունը կանխվել էր:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, Ա.Միհրանյանը մեղադրվում է Կարեն Վարդանյանի սպանության գործով՝   ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ և 8-րդ կետերով (սպանություն կազմակերպված խմբի կողմից շահադիտական դրդումներով), նա կալանավորված է:

Один из фигурантов громкого уголовного дела об убийстве эксперта Карена Варданяна пытался свести счеты с жизнью 04/06/2016 14:00 | Актуальная тема
Один из обвиняемых в убийстве эксперта общественной организации “Союз информированных граждан” Карена Варданяна Артур Мигранян пытался покончить с собой.
Проводимое по данному продолжается дознание, сообщили корреспонденту “ФактИнфо” в пресс-службе Полиции Армении.
Попытка самоубийства был совершена, когда Мигранян находился в камере для задержанных. Попытка суицида была пресечена.
А. Миграняну инкриминируют пункты 7 и 8 части 2 статьи 104(Убийство, совершенное организованной группой из корыстных побуждений) Уголовного кодекса РА. Он взят под взят стражу.