Հայկական զինված ուժերը լուրջ առաջխաղացում ունեն. ազատագրվել են նորանոր դիրքեր 04/04/2016   00:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լեռնային Ղարաբալի հանրապետության պաշտպանության բանակի զինված ուժերին հաջողվել է ազատագրել նոր դիրքեր եւ բնագծեր: Քիչ առաջ ֆեյսբուքում նման գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Վերջապես սպասված լուրեր։ Հայկական ստորաբաժանումները ռազմաճակատի որոշ հատվածներում լուրջ առաջխաղացում ունեն ազատագրելով նորանոր դիրքեր ու բնագծեր։ Փառք հայոց զինվորին», - գրել է ՊՆ խոսնակը։
Ապրիլի 3-ին հաղորդվել էր նաեւ Թալիշի կարեւոր հենակետի ազատագրման մասին: Ապրիլի 3-ի լուսադեմին հակառակորդի կողմից ձեռնարկված լայնածավալ հրետակոծությանն ի պատասխան, ՊԲ ստորաբաժանումները անցել են հակազդիչ գործողությունների և Թալիշի ուղղությամբ տիրել նախօրյակին ադրբեջանական ուժերի կողմից գրավված մարտավարական կարևոր նշանակության հենակետին:
«Փաստինֆո»-ն արդեն տեղեկացրել է, որ  ապրիլի 1-ից 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի  ձեռնարկել է  ակտիվ հարձակողական գործողություններ` կիրառելով տանկեր, հրետանի և օդուժ: Ադրբեջանական զինուժը գնդակոծում է նաեւ հայկական գյուղերը, որի հետեւանքով տուժել են քաղաքացիական անձինք` երեխաներ, որոնցից մեկը մահացել է, մեծ վնասներ են պատճառվել խաղաղ բնակավայրերի շինություններին, այդ թվում` դպրոցներին, գյուղացիների տներին, ենթակառուցվածքներին: Ադրբեջանի ռազմական ակտիվ գործողությունները շարունակվել են նաեւ ապրիլի 3-ին:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները ձեռնարկել եւ իրականացնում են համարժեք գործողություններ: Վերջին երկու օրվա մարտական գործողությունների արդյունքում ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումների ձեռնարկած սանձահարման գործողությունների հետեւանքով հակառակորդը զգալի կորուստներ է կրել: Պաշտոնական հաղորդագրությունների համաձայն` ոչնչացվել է հակառակորդի 16 տանկ, 7-ից ավել այլ զրահատեխնիկա, 3 անօդաչու թռչող սարք, երկու ուղղաթիռ:
Ապրիլի 2-ի տվյալներով ադրբեջանցիների զոհերի թիվն անցնում է 200-ը: Նույն օրվա դրությամբ` Ղարաբաղի զինված ուժերն ունեցել է 18 զոհ, եւս 35-ը` վիրավորվել:
23:01 03/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄիասնական աղոթք Երևանի Ս. Գրիգոր Լուսավորիչ տաճարում
22:58 03/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Բաբայանը ﬔկնաբանել է Թալիշում ադրբեջանական բանակի վայրագությունները
22:45 03/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Բաբայանը նոր մանրամասներ է ներկայացրել առաջնագծում տիրող իրավիճակից
22:31 03/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՊՆ խոսնակ. Այսօր երեկոյան կհրապարակվեն զոհված զինվորների անունները. Azatutyun

Хорошие новости с фронта: армянские подразделения серьезно продвинулись вперед, освобождая все новые позиции и рубежи 04/04/2016   00:37  |  Лента новостей
Армия обороны НКР достигла серьезных успехов на некоторых участках фронта, сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в социальной сети Фейсбук
“Наконец, долгожданные новости: армянские подразделения на некоторых участках фронта серьезно продвинулись вперед, освобождая все новые позиции и рубежи. Слава армянскому воину!” - написал Арцрун Ованнисян.
По данным Минобороны НКР, в ходе развернувшихся за два дня боев были уничтожены 16 танков, более 5 единиц иной бронетехники, в том числе, 1 БМП, три беспилотника, система “Град”, одна единица инженерной техники, два вертолета противника. Потери азербайджанской армии в живой силе уже превысили 200 человек. Армянская сторона потеряла 18 человек убитыми и 35 ранеными.
С раннего утра 3 апреля азербайджанская сторона возобновила обстрелы позиций Армии обороны НКР из ракетно-артиллерийских средств с применением бронетехники. Обстрел велся в южном направлении. Подразделения Армии обороны НКР предпринимают необходимые мероприятия для подавления агрессивных действий противника.
22:35 03/04/2016  |  Лента новостейМинобороны НКР сообщило о значительных потерях азербайджанской армии в боях у Сейсулана(Видео)
21:30 03/04/2016  |  Лента новостей МККК выразил готовность выступить нейтральным посредником между сторонами карабахского конфликта
21:15 03/04/2016  |  Актуальная темаАзербайджанская сторона несет значительные потери в живой силе и технике - данные за два дня
20:53 03/04/2016  |  Актуальная темаПрезидент НКР дал поручения минобороны и главам всех компетентных органов республики
20:42 03/04/2016  |  Лента новостейАрмия обороны НКР уничтожила систему "Град", танк, инженерную технику и беспилотник противника
20:25 03/04/2016  |  Актуальная темаПресс-секретарь Минобороны Армении рассказал о ситуации в зоне карабахского конфликта
19:57 03/04/2016  |  Лента новостей Главы Минобороны Армении и Грузии отметили важность установления мира в зоне карабахского конфликта
19:03 03/04/2016  |  Лента новостейВ ереванском военном госпитале проходят лечение 10 военнослужащих
18:46 03/04/2016  |  Лента новостейЭксклюзивные подробности с заседания Совета нацбезопасности, созванного Ильхамом Алиевым
18:32 03/04/2016  |  Лента новостейПродолжение карабахского конфликта чревато дестабилизацией ситуации во всем Кавказском регионе – генсек ОДКБ