ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի պատժիչ գործողությունների արդյունքները. հակառակորդը զգալի կորուստներ է կրել 04/03/2016   20:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վերջին երկու օրվա մարտական գործողությունների արդյունքում ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումների ձեռնարկած սանձահարման գործողությունների հետեւանքով հակառակորդը զգալի կորուստներ է կրել: Պաշտոնական հաղորդագրությունների համաձայն` ոչնչացվել է հակառակորդի 16 տանկ, 7-ից ավել այլ զրահատեխնիկա, 3 անօդաչու թռչող սարք, երկու ուղղաթիռ:
Ապրիլի 2-ի տվյալներով` ադրբեջանցիների զոհերի թիվն անցնում է 200-ը: Նույն օրվա դրությամբ` Ղարաբաղի զինված ուժերն ունեցել են 18 զոհ, եւս 35-ը` վիրավորվել:
«Փաստինֆո»-ն արդեն տեղեկացրել է, որ  ապրիլի 1-ից 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի  ձեռնարկել է  ակտիվ հարձակողական գործողություններ՝  կիրառելով տանկեր, հրետանի և օդուժ: Ադրբեջանական զինուժը գնդակոծում է նաեւ հայկական գյուղերը, որի հետեւանքով տուժել են քաղաքացիական անձինք` երեխաներ, որոնցից մեկը մահացել է, մեծ վնասներ են պատճառվել խաղաղ բնակավայրերի շինություններին, այդ թվում` դպրոցներին, գյուղացիների տներին, ենթակառուցվածքներին:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները ձեռնարկել եւ իրականացնում են համարժեք գործողություններ, որոնց արդյունքում շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հետ է շպրտվել: Մարտերը շարունակվում են:

Азербайджанская сторона несет значительные потери в живой силе и технике - данные за два дня 04/03/2016   21:15  |  Актуальная тема
В результате предпринятых в последние два дня Армией обороны НКР  действий по усмирению противника азербайджанская армия понесла значительные потери. По официальным данным, уничтожены 16 танков, более семи единиц иной техники, три беспилотных летательных аппарата, два вертолета противника.
По данным на 2 апреля,  потери Азербайджана в живой силе  превысили 200 человек. Карабахские ВС  потеряли 18 убитыми и 38 ранеными.
20:53 03/04/2016  |  Актуальная темаПрезидент НКР дал поручения минобороны и главам всех компетентных органов республики
20:42 03/04/2016  |  Лента новостейАрмия обороны НКР уничтожила систему "Град", танк, инженерную технику и беспилотник противника
20:25 03/04/2016  |  Актуальная темаПресс-секретарь Минобороны Армении рассказал о ситуации в зоне карабахского конфликта
19:57 03/04/2016  |  Лента новостей Главы Минобороны Армении и Грузии отметили важность установления мира в зоне карабахского конфликта
19:03 03/04/2016  |  Лента новостейВ ереванском военном госпитале проходят лечение 10 военнослужащих
18:46 03/04/2016  |  Лента новостейЭксклюзивные подробности с заседания Совета нацбезопасности, созванного Ильхамом Алиевым
18:32 03/04/2016  |  Лента новостейПродолжение карабахского конфликта чревато дестабилизацией ситуации во всем Кавказском регионе – генсек ОДКБ
18:15 03/04/2016  |  Лента новостейВ Грузии заявили о готовности организовать встречу лидеров Армении и Азербайджана
18:07 03/04/2016  |  Актуальная темаГлава Минобороны Армении обсудил по телефону с иранским коллегой обострение ситуации в зоне карабахского конфликта
17:54 03/04/2016  |  Актуальная темаТурецкие инструкторы и наемники помогают азербайджанцам в зоне карабахского конфликта