Վրաերթի ենթարկված կինը մահացել է հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին 03/16/2016   16:32  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ հետիոտնին վրաերթի ենթարկելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական տվյալներով՝ 2016թ. մարտի 16-ին` ժամը 07.00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Իսակով պողոտայի և Վերֆել փողոցի խաչմերուկում, վարորդ Հ. Դանիելյանն իր վարած «ԲՄՎ-745» մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել հետիոտն Գոհար Գրիգորյանին։  Վերջինս ստացած մարմնական վնասվածքներով շտապօգնության ավտոմեքենայով հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:
Դեպքի առթիվ 2016թ. մարտի 16-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական  օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Քրեական գործի նախաքննության ընթացքում կատարվել են դեպքի վայրի, տրանսպորտային միջոցի զննություններ, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ստուգվել է  վրաերթ կատարած վարորդի սթափությունը և համաձայն սթափության վիճակի զննության արձանագրության`  վարորդը եղել է սթափ: Պարզվում են վրաերթի հանգամանքները։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ վարորդը քրեական հետախուզության բաժնի ավագ օպեր-լիազոր է եւ ըստ ամենայնի քրեական գործով նախաքննությունը կշարունակվի հատուկ քննչական ծառայությունում։

Женщина скончалась по дороге в больницу после наезда “BMW” в Ереване 03/16/2016 17:09 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смертельного наезда на пешехода в Ереване, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета РА по части 2 статьи 242((Нарушение лицом, управляющим автомобилем или другим механическим транспортным средством, правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека)Уголовного кодекса РА.
По предварительным данным, около 07:00 16 марта 2016 года на пересечении проспекта Исакова и улицы Верфеля водитель А. Даниелян на своем автомобиле марки “ BMW -745” сбил Гоар Григорян. Последняя скончалась в карете скорой помощи по дороге в больницу.
“В ходе предварительного расследования уголовного дела был произведен места происшествия и транспортного средства, назначена судебно-медицинская экспертиза тела погибшего. Проведена проверка водителя на трезвость, и согласно протоколу освидетельствования на состояние опьянения, водитель был трезв. Устанавливаются обстоятельства наезда”, - говорится в сообщении.
По информации “ФактИнфо”, водителем автомобиля является старшим оперуполномоченным отдела уголовного розыска и, по всей вероятности, расследование уголовного дела продолжит Специальная следственная служба.