«Ղուկասյանների ընտանիքն ինձ համար հարազատ օջախ է, օջախ, որտեղ ես աղ ու հաց եմ կիսում». բռնցքամարտիկը հերքում է, որ Ղուկասյաններն իրեն ծեծել են 02/18/2016   18:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գյումրիի նախկին քաղաքապետի ու նրա որդու հետ իր վիճաբանության մասին տեղեկություններ տարածելու համար բռնցքամարտիկը մեղադրում է մամուլին, այն դեպքում, երբ ոստիկանությունն ավելի շուտ էր ահազանգ ստացել, քան մամուլն էր գրել այդ մասին:
Բռնցքամարտի մարզիչ Գարիկ Բաղդասարյանը հայտարարություն է տարածել, որտեղ հերքում է իր և Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի ու վերջինիս որդու միջև տեղի ունեցած ծեծկռտուքի մասին տեղեկությունները` դրանք որակելով «ստահոդ լուրեր»:
«Ղուկասյանների ընտանիքը ինձ համար հարազատ օջախ է, օջախ, որտեղ ես աղ ու հաց եմ կիսում: Սպարտակ Ղուկասյանը իմ մանկության ընկերն է, իմ եղբայրը: Վարդան Ղուկասյանը այն մարդն է, ով, հոր նման, կանգնած է իմ թիկունքին: Նա իմ մարզական ու մարզչական առաջընթացի հովանավորն է և աջակիցը»,- իր հայտարարության մեջ նշում է մարզիչն ու այդ պատմության տարածման համար ամբողջ մեղքը բարդում լրատվամիջոցների վրա:
«Իմ ու Ղուկասյանների միջև չկա և չի կարող լինել որևէ լարվածություն, առավել ևս` վիճաբանություն: Դա անգամ ծիծաղելի է»,-նշում է Գարիկ Բաղդասարյանը` իր հետ կատարվածի համար կրկին վիրավորական խոսքեր ասելով լրագրողների հասցեին: «Կոչ եմ անում ձեր առօրյա «լրատվական լվացքից» զերծ պահել իմ անունը, չվարկաբեկել իմ ու իմ  կողմից հարգված մարդկանց բարի համբավը»,- գրում է նա ու հիշեցնում, որ «զրպարտությունը պատժվում է օրենքով»:
Ի դեպ, հիշեցնենք, որ այս միջադեպի մասին մեր հրապարակմանը հաջորդեց նաև ոստիկանության պաշտոնական հաղորդագրույունը, որտեղ ասվում էր, որ փետրվարի 12-ին, ժամը 23.30-ին, ոստիկանության Կումայրիի բաժնում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ փետրվարի 11-ին` կեսօրին, Գյումրիի Ռուսթավելու փողոցում գտնվող մանկական սրճարանում, վիճաբանության ժամանակ,  1983 թ. ծնված, նախկինում դատապարտված Սպարտակ Ղուկասյանն իր ընկերոջ` 1986 թ. ծնված Պատվական Մ.-ի հետ մահակներով ծեծի են ենթարկել 1979 թ. ծնված Նորայր Ս.-ին և 1979 թ. ծնված Գարիկ Բ.-ին: Վերջինը հենց բռնցքամարտի մարզիչ Գարիկ Բաղդասարյանն է:
Ասել է թե` եթե լրատվմիջոցներին այս դեպքի մասին հայտնի է դարձել փետրվարի 17-ին, ապա ոստիկանությունը դրանից 5 օր առաջ է օպերատիվ տեղեկություն ունեցել, ուստի մարզիչի մեղադրանքները լրագրողների հասցեին, մեղմ ասած, անհիմն են:
Նշենք, որ փետրվարի 12-ին դեպքի մասին տեղեկություն ստանալով, ոստիկանությունը միայն 4 օր անց է բացատրություններ ստացել տուժողներից: «Փետրվարի 16-ին նյութերի նախապատրաստման ընթացքում Պատվական Մ.-ն, Արթուր Թ.-ն, Նորայր Ս.-ն և Գարիկ Բ.-ն բացատրությաններ են տվել, որ փետրվարի 11-ին իրենք որևէ մեկի հետ չեն վիճաբանել, իրենց ոչ ոք չի հարվածել կամ հրել»,-ասված էր ոստիկանության հաղորդագրության մեջ: Այդուհանդերձ, նրանց դատաբժշկի ուղեգիր է տրվել, Ոստիկանությունը շարունակում է նյութերի նախապատրաստումը:
09:34 18/02/2016  |  ՄամուլԲավական ակտիվորեն խոսվում Է Գյումրիում քրեական կոալիցիայի ձևավորման մասին. «Ժողովուրդ»
14:08 17/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ« Ծեծ, որ չէ՞ր եղել». Ոստիկանությունը կասկածո՞ւմ է Վարդան Ղուկասյանի ու նրա որդու կողմից բռնցքամարտի մարզչին ծեծելու պատմությանը
12:24 17/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԳյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանն ու նրա որդին ծեծե՞լ են բռնցքամարտի հայտնի մարզչին

Тренер по боксу опроверг информацию о потасовке с экс-мэром Гюмри Варданом Гукасяном и его сыном 02/19/2016   00:20  |  Лента новостей
Тренер по боксу обвиняет СМИ в распространении информации о драке с бывшим мэром Гюмри Варданом Гукасяном и его сыном, в то время как Полиция получила сообщение раньше, чем пресса успела об этом написать.
Тренер по боксу Гарик Багдасарян распространил заявление, в котором опроверг информацию, назвав их лживыми слухами.
“Семья Гукасянов для меня родной очаг, семья, с которой я делю хлеб и соль. Спартак Гукасян - мой друг детства, мой брат, а Вардан Гукасян тот человек, который всегда служил мне опорой. Он внес свою лепту в мои спортивные и тренерские успехи”, - заявил тренер, взвалив всю вину за распространение этой истории на СМИ.
“Между мною и Гукасяном нет и не может быть какой-либо напряженности, тем более каких-либо дрязг. Это даже смешно”, - добавил Гарик Багдасарян. Он призвал СМИ не муссировать его имя и порочить его репутацию и репутацию уважаемых им людей, напомнив о том, что клевета карается законом.
Напомнив, что вслед за нашей публикацией о вышеуказанном инциденте последовало официальное сообщение Полиции, в котором отмечалось, что 12 февраля в 23:30 кумайрийским отделом Полиции была получена оперативная информация, согласно которой во время ссоры в детском кафе, расположенном на улице Руставели в Гюмри, ранее судимый Спартак Г. вместе со своим другом - Патваканом М. избили дубинками Норайра С. 1979 г.р. и Гарика Б. 1979 г.р. Последний и есть тренер по боксу Гарик Багдасарян.
Если СМИ об этом инциденте стало известно 17 февраля, а Полиция располагала оперативной информацией за 5 дней до этого, то обвинения тренера в адрес СМИ, мягко говоря, безосновательны.
Отметим, что Полиция, получив 12 февраля сообщение об инциденте, только через 4 дня получила разъяснения от предполагаемых потерпевших.
“16 февраля в ходе подготовки материалов Патвакан М., Артур Т., Норайр С. и Гарик Б. дали разъяснения, согласно которым 11-го февраля они ни с кем не ссорились, их никто не бил и не толкал”, - говорилось в заявлении Полиции.