« Ծեծ, որ չէ՞ր եղել». Ոստիկանությունը կասկածո՞ւմ է Վարդան Ղուկասյանի ու նրա որդու կողմից բռնցքամարտի մարզչին ծեծելու պատմությանը 02/17/2016   14:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանությունը հաստատում է Վարդան Ղուկասյանի ու նրա որդու կողմից  բռնցքամարտի հայտնի մարզչին ու մի քանի այլ գյումրեցիների ծեծի ենթարկելու լուրերը, բայց և միաժամանակ կասկած հայտնում այդ պատմության իսկության առնչությամբ` դեպքի մասին հաղորդագրությւնը վերնագրելով` «Ծեծ, որ չէ՞ր եղել»:
Ինչպես արդեն հայտնել էինք փետրվարի 11-ին Գյումրիում հերթական միջադեպն էր գրանցվել նախկին քաղաքապետի, նրա որդի Սպարտակ Ղուկասյանի ու նրանց թիկնապահների մասնակցությամբ:
Այս միջադեպի մասին մեր հարցին ի պատասխան՝ այսօր ոստիկանությունից հայտնել էին, որ դեպքի մասին պաշտոնական տեղեկատվությունը շուտով կհրապարակվի կայքում:
Ըստ քիչ առաջ տեղադրված հրապարակման՝ 1983 թ. ծնված, նախկինում դատապարտված Սպարտակ Ղ.-ն իր ընկերոջ` 1986 թ. ծնված Պատվական Մ.-ի հետ մահակներով ծեծի են ենթարկել 1979 թ. ծնված Նորայր Ս.-ին և 1979 թ. ծնված Գարիկ Բ.-ին: Այնուհետև նույն օրվա գիշերը Գարիկ Բ.-ն գնացել է Սպարտակ Ղ.-ի հորը` 1961 թ. ծնված Վարդան Ղ.-ին պատկանող, նախկին դատարանի տարածքում գտնվող գրասենյակ, որտեղ կրկին տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որի ընթացքում Վարդան Ղ.-ի թիկնապահները ծեծի են ենթարկել Գարիկ Բ.-ին:
Նույն օրը Վարդան Ղ.-ն Սպարտակ Ղ.-ի հետ ծեծել են 1970 թ. ծնված Արթուր Թ.-ին, իսկ 1982 թ. ծնված Կոլյա Ղ.-ն ծեծի է ենթարկել «Սլաբոտկա» թաղամասի բնակիչներից մեկին:
Ոստիկանությունը նաև հայտնում է, որ նյութերի նախապատրաստման ընթացքում Պատվական Մ.-ն, Արթուր Թ.-ն, Նորայր Ս.-ն և Գարիկ Բ.-ն բացատրությաններ են տվել, որ փետրվարի 11-ին իրենք որևէ մեկի հետ չեն վիճաբանել, իրենց ոչ ոք չի հարվածել կամ հրել:
Նրանց տրվել են դատաբժշկի ուղեգրեր:
Վարդան Ղ.-ն և Սպարտակ Ղ.-ն բաց են թողնվել:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ թիկնապահների ինքնությունը պարզելու, նրանց և Կոլյա Ղ.-ին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
12:24 17/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԳյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանն ու նրա որդին ծեծե՞լ են բռնցքամարտի հայտնի մարզչին

“Избиение, которого не было?” Полиция Армении усомнилась в подлинности истории с участием экс-мэра Гюмри и его сына 02/17/2016   14:36  |  Лента новостей
Полиция Армении подтверждает сведения об избиении экс-мэром Гюмри Варданом Гукасяном и его сыном известного тренера по боксу и ряда других гюмрийцев, но при этом выражает сомнения по поводу подлинности этой истории, озаглавив сообщение об инциденте следующим образом: “Избиение, которого не было?”.
Как ранее сообщалось, 11 февраля в Гюмри произошел очередной инцидент с участием бывшего градоначальника города, его сына  и их телохранителей.
Как сообщили  “Фактинфо”  в Полиции Армении,  официальная информация о случившемся скоро будет опубликована на сайте ведомства,
Согласно размещенному недавно на сайте Полиции сообщению, 12 февраля в 23:30 кумайрийским отделом Полиции была получена оперативная информация, согласно которой во время ссоры в детском кафе, расположенном на улице Руставели в Гюмри,  ранее судимый Спартак Г. вместе со своим другом - Патваканом М. избили дубинками Норайра С. 1979 г.р. и Гарика Б. 1979 г.р. Затем в тот же день ночью Гарик Б. отправился в принадлежащий отцу Спартака Г. – 55-летнему Вардану Г.. офис, который расположен на территории бывшего суда. В офисе вновь произошла ссора, в ходе которой телохранители Вардана Г. избили Гарика Б.
В тот же день Вардан Г. и Спартак Г. избили Артура Т. 1970 г.р., а  Коля Г. 1982 г.р. избил одного из жителей квартала “Слободка”.
Полиция также сообщает, что в ходе подготовки материалов, Патвакан М., Артур Т., Норайр С. и Гарик Б. дали разъяснения, согласно которым 11-го февраля они ни с кем не ссорились, их никто не бил и не толкал. Им было выдано направление к судмедэксперту.
"Вардан Г. И Спартак Г. отпущены. Предпринимаются меры по установлению личностей телохранителей и их розыску, а также обнаружению Коли Б. Готовятся материалы'" - говорится в сообщении.