Կաշառք պահանջելու մեղադրանքով ձերբակալված պետական ծառայողներին դատարանն ազատ է արձակել 02/08/2016   15:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդի անվտանգության պետական ծառայության՝ 3 օր առաջ ձերբակալված 2 աշխատակիցներն էլ, «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, այսօր դատարանի կողմից ազատ են արձակվել:
Նրանցից մեկի նկատմամբ դատարանը որոշել է որպես խափանման միջոց գրավ կիրառել, իսկ երկրորդին կալանավորելու միջնորդությունն ընդհանրապես մերժել է:
Հիշեցնենք, ՍԱՊԾ աշխատակիցները ձերբակալվել էին փետրվարի 3-ին ոստիկանությունից Քննչական կոմիտե ուղարկված նյութերի հիման վրա, որոնց համաձայն՝ մի քաղաքացի հաղորդում էր ներկայացրել այն մասին, որ նշված անձինք հունվար ամսին իրենից կաշառք են պահանջել:
Նկատի ունենալով, որ քաղաքացու հաղորդումն առերևույթ պարունակում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ, որի ուղղությամբ անհրաժեշտ է կատարել քննություն, նույն օրը Երևանի քննչական վարչությունում հարուցվել էր քրեական գործ, և ՍԱՊԾ աշխատակիցները ձերբակալվել էին։

Суд освободил двоих сотрудников Минсельхоза Армении, арестованных по обвинению в требовании взятки 02/08/2016   16:18  |  Актуальная тема
Суд освободил двоих сотрудников Государственной службы по безопасности продуктов питания министерства сельского хозяйства Армении,арестованных 3 дня назад по обвинению в требовании взятки.
По информации “ФактИнфо”, суд постановил применить в отношении одного из них меру пресечения в виде залога, а ходатайство об аресте второго фигуранта дела вообще было отклонено.
Сотрудники Государственной службы по безопасности продуктов были задержаны 3 февраля на основе направленных Полицией в Следственный комитет Армении материалов, согласно которым некий гражданин сообщил о том, что указанные лица в январе потребовали у него взятку.
Как сообщили ранее в СК, с учетом того, что указанное в сообщении гражданина предполагаемое деяние содержит признаки преступления, предусмотренного пунктом 2 части 3 статьи 311 УК Армении, которое необходимо расследовать, в тот же день следственным управлением по городу Ереван было возбуждено уголовное дело. Сотрудники Государственной службы по безопасности продуктов были задержаны.