Գրիպով և սուր շնչառական վարակներով ապաքինմամբ դուրս գրված հղիներն ու երեխաները շարունակում են մնալ բժիշկների հսկողության ներքո 01/22/2016   12:15  |  Առողջություն
Գրիպով և սուր շնչառական վարակներով ապաքինմամբ դուրս գրված հղիներն ու երեխաները հիվանդությունից հետո ուժերը հնարավորինս արագ վերականգնելու, նոր վարակներից խուսափելու նպատակով շարունակում են մնալ բժիշների հսկողության ներքո: ՀՀ առողջապահության նախարարի հրամանով նրանց նկատմամբ հսկողություն է սահմանվում ամբուլատոր օղակում:
Առողջապահության նախարարությունը նաև նշում է, որ իրավիճակին տեղում ծանոթանալու նպատակով շարունակվում են համայցերը բժշկական հաստատություններ:
Երեկ երեկոյան ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանն այցելել է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն, ծանոթացել բուժվող հիվանդների վիճակին, զրուցել ապաքինվող երեխաների ծնողների հետ:
09:40 21/01/2016  |  ՄամուլԶինվորներին կարճատև արձակուրդ չեն տրամադրի՝ բանակում «խոզի գրիպի» տարածումը կանխելու համար. «Ժողովուրդ»
20:04 20/01/2016  |  Առողջություն6 հիվանդ դեռ միացած է արհեստական շնչառության սարքին
16:11 20/01/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԽոզի գրիպից ևս 2 կին է մահացել
13:35 20/01/2016  |  ԱռողջությունԱպաքինվածների 99 տոկոսն առանց առողջության համար որևէ հետագա խնդրի դուրս է գրվում հիվանդանոցներից. Արմեն Մուրադյան
09:25 20/01/2016  |  Մամուլ H1N1 վարակ նաև դատապարտյալների շրջանում. հիվանդանոց է տեղափոխվել Յուվեցի Կարոյի փեսան. «Հայկական Ժամանակ»

Выздоровевшие от гриппа беременные и дети останутся после выписки под присмотром врачей - Минздрав Армении 01/22/2016 13:02 | Здоровье
Выписавшиеся после выздоровления от гриппа и ОРВИ беременные и дети во избежание новой угрозы инфицирования и для быстрой реабилитации продолжают оставаться под контролем врачей, сообщает пресс-служба министерства здравоохранения Армении.
По поручению главы Миндзрава Армении Армена Мурадяна, наблюдение за ними установлено в амбулаторном звене.
В сообщении ведомства также отмечается, что для ознакомления с ситуацией на месте продолжаются визиты в медучреждения. Накануне вечером министр здравоохранения побывал в медцентре “Сурб Аствацамайр”(Свяатая Богоматерь), ознакомился с состоянием пациентов, побеседовал с родителями детей, идущих на поправку.