«BMW 320»-ն բախվել է խորդանոցի պատին. տուժածներից մեկը 13-ամյա երեխա է 12/28/2015   10:43  |  Արտակարգ պատահարներ
Դեկտեմբերի 28-ին՝ ժամը 02:56-ին, ՏԿԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Վարդանանց փողոցում մարդատար ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել փողոցի տներից մեկի պատին, ինչի հետևանքով պատը փլուզվել է, տանը կան տուժածներ, ում շտապօգնության աշխատակիցները ցուցաբերում են օգնություն. անհրաժեշտ է նաև փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել ՃԿԱԿ օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ «BMW 320» մակնիշի 55 VV 556 պետհամարանիշի (վարորդի տվյալներն անհայտ են) ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել տանը հարակից խորդանոցի պատին (4 քմ), ինչի հետևանքով պատը փլուզվել է՝ վնասելով խորդանոցում գտնվող՝ 2002 թ. ծնված Ա. Գ.-ին և 1986 թ. ծնված Մ. Գ.-ին: Վերջիններս տեղափոխվել են թիվ 3 կլինիկական հիվանդանոց, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակները գնահատել են բավարար:

«BMW 320» проломил стену здания в центре Еревана: есть пострадавшие, среди которых 13-летний подросток 12/28/2015   11:00  |  Чрезвычайное просшествие
Автомобиль проломил стену здания в центре Еревана, есть пострадавшие, сообщается на официальном сайте Министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям.
Примерно в три часов ночи 28-го декабря поступил сигнал о том, что на улице Вардананц в центре Еревана пассажирский автомобиль съехал с проезжей части дороги и врезался в стену одного из зданий, в результате чего стена обрушилась, в доме есть пострадавшие, которым врачи "скорой" оказывают помощь, но требуется также помощь спасателей.
Выяснилось, что автомобиль марки "BMW 320"(г/н 55 VV 556),личность водителя которого не установлена, врезался в стену прилегающей к зданию постройки (4 кв.м), которая от удара обвалилась. В результате пострадали находившиеся в помещении А.Г. 2002 года рождения и М.Г 1986 года рождения.
Пострадавшие доставлены в клиническую больницу N3. Врачи оценивают их состояние как удовлетворительное.