Ավտովթար Ռուսաստանի Դաշնությունում. Հայաստանի 2 քաղաքացի մահացել է 12/26/2015   10:14  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 26-ին` ժամը 06:49-ին ՌԴ ԱԻՆ ՃԿԱԿ-ից տեղեկություն է ստացվել, որ ժամը 01:51-ին Դոնի-Ռոստովի տարածաշրջանի Սալսկ-Պրոլետարսկ տեղական նշանակության ավտոճանապարհի 0.5 կմ-ին՝ Մանիչստրոյ գյուղի (բնակավայրի) մոտակայքում, տեղի է ունեցել ավտոպատահար:
Դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում բախվել են «ՎԱԶ-2114» մակնիշի т377ЕЦ61 և м599ЦМ57 պետհամարանիշներով և «Մազդա» մակնիշի х181МО61 պետհամարանիշով ավտոմեքենաները:
Ինչպես հայտնում է ՏԿԱԻՆ պաշտոնական կայք-էջը, ավտովթարի հետևանքով զոհվել են ՀՀ քաղաքացիներ՝ 1970թ. ծնված Ստեփան Կոստանյանը և 1985թ. ծնված Էդգար Ալբերտի Պետրոսյանը:
ՀՀ քաղաքացի Մարկոս Վանյայի Պապյանը ձախ ազդրի կոտրվածքով հոսպիտալացվել է Սալսկայի կենտրոնական հիվանդանոցի վնասվածքաբանության բաժանմունք, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:

Двое граждан Армении погибли и один пострадал в ДТП под Ростовом 12/26/2015   10:33  |  Актуальная тема
Двое граждан Армении погибли и один пострадал в результате ДТП в Ростовской области РФ, сообщает пресс-служба министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА.
Авария с участием двух автомобилей ВАЗ-21114 и "Мазда"  произошла в ночь на субботу на автотрассе Сальск-Пролетарск в Ростовской области, недалеко от поселка Манычстрой.
В результате ДТП погибли граждане Армении - Степан Костанян 1970 года рождения и Эдгар Петросян 1985 года рождения.
Еще один гражданин Армении - Маркос Папян - с переломом левого бедра был госпитализирован в Центральную районную больницу Сальска. Врачи оценивают состояние пострадавшего как средней тяжести.