Բացահայտվել է բենզալցակայանի աշխատակցի նկատմամբ տեղի ունեցած ավազակային հարձակումը. 2 անձ ձերբակալվել է 12/25/2015   09:48  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով բացահայտվել է Երևան քաղաքի դեկտեմբերի 21-ին Մյասնիկյան փողոցում` բենզալցակայանի տարածքում, նույն բենզալցակայանի աշխատակցի նկատմամբ տեղի ունեցած ավազակային հարձակումը, երկու անձ ձերբակալվել է:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական տվյալներով` դիմակավորված 2 անձ, ուրիշի գույքը ավազակային հարձակման եղանակով հափշտակելու դիտավորությամբ, ատրճանակով ու դանակով զինված, 2015 թվականի դեկտեմբերի 21-ին՝ ժամը 04:50-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Մյասնիկյան 20/1 հասցեում գործող բենզալցակայանի տարածքում, նույն բենզալցակայանի աշխատակից Ա.Մարտիրոսյանի կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելով, պահանջել են գումար: Վերջինիս կողմից դիմադրության արժանանալով՝ դանակով և ատրճանակով բազմաթիվ հարվածներ են հասցրել Ա.Մարտիրոսյանի գլխին ու մարմնի տարբեր մասերին և դիմել փախուստի:
Ա.Մարտիրոսյանն ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, որտեղ ժամը 08:00-ի սահմաններում մահացել է:
Դեպքի առթիվ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետի, 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ, 7-րդ, 14-րդ կետերի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են կատարված ավազակային հարձակման մի շարք հանգամանքներ, առերևույթ հանցագործություն կատարած 2 անձանց ինքնությունը, ովքեր Երևանի բնակիչներ են, 1986թ. ծնված: Կասկածյալները դեկտեմբերի 24-ին հայտնաբերվել են և ձերբակալվել։

Два человека задержаны по подозрению в разбойном нападении на бензоколонку в Ереване 12/25/2015   10:12  |  Криминальная хроника
Два человека задержаны по подозрению в разбойном нападении на бензозаправочную станцию в Ереване, в результате которого погиб работник АЗС, сообщает в пятницу пресс-служба Следственного комитета  Армении.
Инцидент произошел 21 декабря с.г. на столичной улице Мясникяна.
Как сообщал СК, по предварительным данным, двое в масках, вооруженных пистолетом и ножом, вынашивая умысел на хищение чужого имущества путем разбоя, 21 декабря 2015 года около 04:50 на территории бензозаправочной станции на улице Мясникяна 20/1, потребовали от работника указанной бензоколонки А. Мартиросяна денег, применив к нему опасное для жизни и здоровья насилие. Встретив с его стороны  сопротивление, злоумышленники нанесли А. Мартиросяну множественные удары ножом и пистолетом по голове и разным частям тела и скрылись с места происшествия. А. Мартиросян с телесными повреждениями был госпитализирован в медицинский центр “Сурб Григор Лусаворич”, где  скончался, не приходя в сознание в 08:00.
По данному факту следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления по городу Ереван было возбуждено уголовное дело по признакам пункта 3 части 3 статьи 175, пунктов 6,7 и 14 части 2 статьи 112 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА.
“В результате предпринятых в рамках уголовного дела крупномасштабных следственных и оперативно-розыскных мероприятий, установлены некоторые обстоятельства разбойного нападения, личности двух предполагаемых преступников. Ими оказались  жители Еревана 1986 года рождения. 24 декабря подозреваемые были обнаружены и задержаны”, - говорится в сообщении.