Արմավիրի մարզպետարանն ամռանը մի քանի միլիոն դրամի ավել էլեկտրաէներգիա է սպառել. Վարչապետը զայրացել է ու մարզպետից բացատրույուն է պահանջում 12/24/2015   12:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակագ իրավիճակների փոխնախարար Վաչե Տերտերյանի ներկայացրած առաջարկը զայրացրեց Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին:
Փոխնախարարի ներկայացրած նախագծով առաջարկվում էր Արմավիրի մարզպետարանին 10 միլիոն դրամ հատկացնել` մարզպետարանում 2015 թվականի ամռան ամիսներին ծախսված էլեկտրաէներգիայի պաչտքը մարելու համար:
Իսկ գումարն ավելացել է մարզի կրթական ծրագրերի ծախսերից խնայողությունների հաշվին` կազմելով 8.4 միլիոն դրամ:
Հովիկ Աբրահամյանը, սակայն, զայրացավ ու պահանջեց, որ մարզպետը բացատրություն տա, թե ինչի համար են ծախսվել այդքան շատ գումար:
«Մինչև հիմնավորում չներկայացվի, չենք հաստատի: Ես հանձնարարել եմ աշխատակազմի ղեկավարին, սա չեմ ստորագրելու մինչև հիմնավորումը չլինի, ի՞նչ է նշանակում` լրացուցիչ օգտագործել են, ինչի՞ համար են օգտագործել, պիտի հիմնավորեն, 100 հազար դրամ չի, 2 հարյուր հազար դրամ չի, 7 հարյուր հազար դրամ չէ:  Եթե տնտեսված փող կա, չի նշանակում, որ պետք է հատկացնենք»,- ասաց վարչապետը:

Предложение замглавы МТУЧС Армении о предоставлении нескольких миллионнов на погашение задолженности по электроэнергии возмутило премьера 12/24/2015   13:06  |  Лента новостей
Предложение заместителя министра территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Ваче Тертеряна выделить администрации Армавирской области 10 миллионов драмов на погашение задолженности за израсходованную летом электроэнергию возмутило премьер-министра Армении Овика Абраамяна.
Соответствующее предложение замглавы МТУЧС Армении сделал на заседании правительства в четверг.
Овик Абраамян потребовал объяснить, на что было потрачено так много денег.
“Пока не будут представлены доводы в пользу выдачи суммы, проект не будет утвержден. Что означает, были дополнительно использованы? Для чего были использованы? Вы должны обосновать. Это – не 100 или 200 тыс драмов. Если есть сэкономленные деньги, то это вовсе не означает, что  мы их должны выделить”, - сказал  премьер.