ՊԲ առաջապահ զորամասերը անհրաժեշտության դեպքում դիմում են պատժիչ գործողությունների 12/17/2015   10:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 180 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /144 արկ/, 82 /117 արկ/, 120 /3 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից,  «Մուխա» /2 արկ/, ՀՀՆ-9 /5 արկ/, ՀԱՆ-17 /55 արկ/ և ՌՊԳ-7 /6 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1800 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատժիչ գործողությունների:

Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня более 180 раз – Минобороны НКР 12/17/2015 11:07 | Лента новостей
Азербайджанская сторона 16-го декабря и в ночь на 17-е декабря нарушила режим прекращения огня на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения более 180 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанное время по позициям Армии обороны НКР было произведено порядка 1800 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, а также выпущено 144 снарядa из 60-мм, 117 снарядов из 82-мм и 3 снаряда из 120- миллиметровых минометов, а также из гранатометов типов “Муха”(2 снаряда), СПГ-9(5 снарядов), АГС-17(55 снаряда) и РПГ-7(6 снарядов).
“Передовые подразделения Армии обороны уверенно владеют оперативной обстановкой и при необходимости прибегают к карательным действиям”, - говорится в сообщении.