Ցմահ ազատազրկման դատապարտված 28 անձինք հացադուլ են հայտարարել 12/15/2015   13:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի ցմահ ազատազրկման դատապարտված 28 անձինք երեկվանից գտնվում են հացադուլի մեջ: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը:
Ցմահ ազատազրկման դատապարտված անձինք հացադուլ են սկսել ի նշան բողոքի՝ իրենց քրեական գործերի վերանայման պահանջով:
Հիշեցնենք, որ դեռևս հոկտեմբերի 12-ին ցմահ ազատազրկվածներն անժամկետ հացադուլ էին սկսել նույն պահանջով և դիմում էին գրել երկրի Նախագահին, որը վերամակագրվել էր Արդարադատության նախարարին, որի պատասխանը խոստացվել էր մեկ ամսից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Նախարարությունից ցմահ ազատազրկվածներին ուղղված պատասխան նամակում անդրադարձել է այն աշխատանքներին, որոնք իրականացվում են նախարարության լիազորությունների շրջանակում:
Դրանք միտված են ցմահ ազատազրկման դատապարտված անձանց տրամադրվող հավելյալ քանակությամբ տեսակցությունների հնարավորության բարձրացմանն ու պատժից պայմանական վաղաժամկետ ազատման ինստիտուտի օրենսդրական մեխանիզմների կատարելագործմանը:

28 пожизненно осужденных в Армении вновь объявили голодовку 12/15/2015 13:43 | Лента новостей
28 пожизненно осужденных в Армении, отбывающих наказание в ереванском пенитенциарном учреждении “Нубарашен”, объявили в понедельник голодовку с требованием пересмотра своих дел. Об этом сообщил "Фактинфо" начальник пресс-службы Управления уголовно-исполнительных учреждений Министерства юстиции Армении Гор Глечян.
Напомним, 12 декабря пожизненно заключенные объявили бессрочную голодовку с аналогичным требованием и направили обращение к президенту Армении, которое было переадресовано министру юстиции.
Ранее ИА “Фактинфо” сообщило, что в ответном письме Минюста, адресованном пожизненно заключенным, речь идет о проделанных работах в рамках компетенции ведомства.
Эти усилия направлены на возможность увеличения количество свиданий осужденным и усовершенствование законодательных механизмов института условно-досрочного освобождения от отбывания наказания.