Տեղի է ունեցել ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչության վարչական շենքի բացումը (Լուսանկարներ) 11/27/2015   16:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշտարակ քաղաքում տեղի է ունեցել ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչության վարչական շենքի բացումը, որին մասնակցում էր ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը։ Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Աշտարակ քաղաքի Ն.Աշտարակեցու 4 հասցեում գտնվող 268.7 քառ. մետր մակերեսով տարածքը ՀՀ քննչական կոմիտեին է ամրացվել ՀՀ կառավարության՝ 2014թ.-ի դեկտեմբերի 04-ի թիվ 1353-Ա որոշմամբ։
2015թ-ի օգոստոս ամսին վերանորոգվել է Աշտարակ քաղաքի Ն.Աշտարակեցու 4 հասցեում գտնվող վարչական շենքը, և ներկայումս ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունն իր աշխատանքները կազմակերպում է վերոնշյալ վարչական շենքում: Վերանորոգման  աշխատանքներն իրականացվել են 2015 թվականին, որի արդյունքում նախատեսվել են աշխատասենյակներ ինչպես քննիչների, այնպես էլ՝ առանձին սենյակներ՝ իրեղեն ապացույցների պահպանման, արխիվի, անչափահասների հարցաքննության համար:
Աշխատասենյակներն ապահովված են գույքով, անհրաժեշտ տեխնիկայով, գործում է լոկալ ջեռուցման համակարգ։
Քննիչների  աշխատանքային պայմանների բարելավումը շարունակական գործընթաց է, որն ինքնանպատակ չէ և ոչ էլ՝ գերնպատակ։
«Աշխատանքային պայմանների բարելավումը  մեր հիմնական նպատակը չէ, այլ այն միջոց է, ներդրում՝ բարելավելու քննության որակը, բարձրացնելու արդյունավետությունը»,- ասել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը՝ կարևորելով քննիչների կողմից օրինականության պահպանումն ու մարդու իրավունքների հարգումը, միջազգային ճանաչում ստացած նորմերի անշեղ կիրառումը։
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հրամանով՝ Արագածոտնի մարզային քննչական վարչության պետ Մարատ Դուրյանը, ՀԿԳ ավագ քննիչ Կարեն Կարապետյանը և ՀԿԳ քննիչ Բենիկ Սարգսյանը պարգևատրվեցին՝ աշխատանքային պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար։

В Аштараке состоялось открытие административного здания следственного управления СК Армении по Арагацотнской области 11/27/2015   17:33  |  Лента новостей
В Аштараке состоялось открытие административного здания следственного управления Следственного комитета Армении по Арагацотнской области, сообщает пресс-служба СК. В церемонии открытия принял участие председатель СК Армении Агван Овсепян.
Здание площадью 268.7 кв.м., расположенное по адресу г. Аштарак, улица Н. Аштаракеци 4, закреплено за Следственным комитетом РА решением Правительства РА 1353-Ա от 4 декабря 2014 года.
Административное здание было отремонтировано в августе 2015 года. В здании предусмотрены кабинет для следователей, а также отдельные комнаты для хранения вещественных доказательств, архива и проведения допроса несовершеннолетних.
Кабинеты обеспечены инвентарем и необходимой техникой, действует локальная система теплоснабжения.
“Улучшение условий работы не являются самоцелью, а вкладом, средством для повышения качества и эффективности следствия”, - заявил председатель Следственного комитета РА Агван Овсепян, придав важность неукоснительному применению следователями положений национального законодательства и норм, получивших международное признание.
Приказом председателя Следственного комитета Армении начальник следственного управления по Арагацотнской области Марат Дурян, старший следователь по особо важным делам Карен Карапетян и следователь по особо важным делам Беник Саркисян награждены за добросовестное исполнение служебных обязанностей.