Մեդվեդև. ՌԴ-ն տնտեսական սահմանափակումներ կմտցնի՝ Թուրքիայի դեմ «ագրեսիայի ակտի» հետ կապված 11/26/2015   17:03  |  Միջազգային լրահոս
«ՏԱՍՍ»-ը հաղորդում է, որ ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը ռուսաստանյան  Су-24  ինքնաթիռի վրա  թուրքական ռազմաօդային ուժերի հարձակումը  անվանել է Ռուսաստանի դեմ ագրեսիայի գործողություն, ի պատասխան որի կձեռնարկվեն ռազմական, դիվանագիտական և տնտեսական բնույթի միջոցներ:
«Դա, անկասկած, Թուրքիայի՝ մեր հարևանի, նաև Հյուսիսատլանտյան ալյանսի անդամի,   կողմից ագրեսիայի գործողություն է մեր պետության դեմ»,- ասել է ՌԴ կառավարության ղեկավարը՝ բացելով նախարարների կաբինետի նիստը:
«Այդ հանցագործությանը արձագանքի միջոցներ՝ ռազմական և դիվանագիտական, արդեն եղել են և դեռ կհետևեն»,- ասել է Մեդվեդևը՝ հավելելով, որ կձեռնարկվեն  նաև տնտեսական բնույթի միջոցներ:
15:48 26/11/2015  |  Միջազգային լրահոսՍտամբուլ- Մոսկվա ինքնաթիռի թուրք ուղևորները հետ կուղարկվեն Թուրքիա
15:18 26/11/2015  |  Միջազգային լրահոսԹուրք նախարար. «Չավուշօղլուն և Լավրովը կհանդիպեն ԵԱՀԿ նիստի շրջանակներում»
14:50 26/11/2015  |  Միջազգային լրահոսԹուրք փորձագետի կարծիքով Ռուսաստանը չի դադարեցնի էներգետիկ նախագծերը Թուրքիայի հետ
13:44 26/11/2015  |  Միջազգային լրահոսՉավուշօղլուն և Լավրովը ռուսական խոցված ինքնաթիռի վերաբերյալ հեռախոսազրույց են ունեցել
12:37 26/11/2015  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը թուրք գործարարներին մուտքի արտոնագիր չի տվել
12:35 26/11/2015  |  Միջազգային լրահոսԻրանում կարծում են. «Թուրքիան խաղում է կրակի հետ»
12:28 26/11/2015  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի նոր հայտարարությունը ռուսական ինքնաթիռի խոցման վերաբերյալ
23:17 25/11/2015  |  Միջազգային լրահոսՌուս-թուրքական ճգնաժամի պատճառով Թուրքիայի սպորտային տուրիզմը վնասներ կկրի
21:00 25/11/2015  |  Միջազգային լրահոսՔեմալ Քըլըչդարօղլուն քննադատել է Թուրքիայի իշխանություններին ռուսական ինքնաթիռը խոցելու համար
20:40 25/11/2015  |  Մարզական«Սպարտակ»-ը չեղյալ է համարել Թուրքիայում ծրագրված իր ուսումնամարզական հավաքները

Медведев: Россия введет экономические ограничения против Турции в связи с "актом агрессии" 11/26/2015   17:24  |  Международные новости
Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев назвал атаку турецких ВВС на российский самолет Су-24 актом агрессии против России, в ответ на которую будут приняты меры военного, дипломатического и экономического характера.
"Это, безусловно, акт агрессии против нашего государства со стороны Турции, нашего соседа и к тому же еще и члена Североатлантического альянса", - цитирует глава правительства РФ, открывая заседание кабмина, передает ТАСС
"Военные и дипломатические меры реагирования на это преступление уже были и еще последуют", - сказал Медведев, добавив, что будут еще и экономические меры.
11:21 25/11/2015  |  Международные новостиРоссия запретила поставки мяса птицы с одного из предприятий Турции
00:52 23/11/2015  |  Международные новостиТурция обратилась в Совбез ООН в связи с ударами ВКС РФ в Сирии - СМИ
09:36 13/11/2015  |  Международные новостиВ Совфеде РФ поддерживают идею запрета полетов в Турцию и Тунис
11:42 12/11/2015  |  Международные новостиДепутаты Госдумы попросили Путина приостановить авиасообщение с Турцией и Тунисом
14:00 06/11/2015  |  Международные новостиГлавы МИД России и Турции обсудили по телефону сирийское урегулирование