Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանը՝ կոռուպցիոն սկանդալի կիզակետում. «Ժամանակ» 11/21/2015   09:19  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկացմամբ՝ Ուկրաինայում  ՀՀ դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանը հայտնվել է կոռուպցիոն սկանդալի կիզակետում։
Ըստ թերթի՝ Ուկրաինական CorruptUA-ի փոխանցմամբ՝ Ուկրաինայի նախկին նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի մտերիմ ընկերոջ՝ Անտառային ռեսուրսների գործակալության նախկին ղեկավար Վիկտոր Սիվեցի շքեղ առանձնատունը դարձել Է ՀՀ դեսպանի նստավայրը, որն արժե մոտ 2.5 մլն դոլար, եւ ոչ մի խոսք չկա, որ այն Մանուկյանին վարձով Է տրվել։

“Жаманак”: Посол Армении в Украине Андраник Манукян оказался в центре коррупционного скандала 11/21/2015   11:41  |  Пресса
Посол Армении в Украине Андраник Манукян оказался в центре коррупционного скандала, сообщает газета “Жаманак”(“Время”).
Издание со ссылкой на украинское информационное агентство CorruptUA пишет, что шикарный особняк стоимостью $2.5 млн., принадлежащий близкому другу экс-президента Виктора Януковича, руководителю агентства Лесных ресурсов Виктору Сивецу, стал резиденцией посла Армении Андраника Манукяна, и нет ни слова, о том, что он передан Манукяну в аренду.