Մոսկվա-Երևան ուղերթի ավտոբուսի վթարի զոհերի թիվը հասավ 9-ի 11/07/2015   12:42  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ուզլովսկի քաղաքի մոտ տեղի ունեցած Մոսկվա-Երևան երթուղու ուղևորատար ավտոբուսի վթարից տուժած, ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող 68-ամյա կինը, որն ուներ գլխուղեղի ծանր վնասվածք նոյեմբերի 7-ի լուսադեմին մահացել է: Այս մասին հայտնում է Առողջապահության նախարարությունը:
Տուլայից ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ, ՀՀ վարչապետի որոշմամբ ստաղծված հանձնաժողովի անդամ Գագիկ Միրիջանյանի փոխանցմամբ՝ վթարին հաջորդող երեք օրերի ընթացքում հիվանդի մոտ հինգ անգամ արձանագրվել էր սրտի կանգ: Կինը Ուզլովսկայա բժշկական կենտրոնում գտվում էր բժիշկների մշտական հսկողության ներքո, սակայան այսօր սրտի վեցերրորդ կանգի արձանագրման հետևանքով նրա կյանքը չհաջողվեց փրկել: Հիվանդն ուներ կյանքի հետ անհամատեղելի վնասվածքներ:
Ուզլովսկայա բժշկական կենտրոնում բուժում ստացող երկու հիվանդներից մեկը, որն ունի ողնաշարի կոտրվածք ռեանիմոբիլով արդեն տեղափոխվել է Մոսկվայի Սկլիֆոսովսկու անվան շտապօգնության քաղաքային գիտահետազոտական ինստիտուտ:
Բազմաբեկորային կոտրվածքներ ունեցող մեկ այլ տուժածի առողջական վիճակը վիրահատությունից հետո կայունացել է: Նա ևս այսօր ուղղաթիռով կտեղափոխվի Մոսկվա:

Число погибших в ДТП с армянским автобусом под Тулой возросло до девяти 11/07/2015   13:18  |  Актуальная тема
Число погибших в ДТП с участием автобуса “Москва-Ереван” в Тульской области возросло до 9 человек: на рассвете 7 ноября скончалась 68-летняя женщина, получившая в результате аварии тяжелую травму головы. Об этом сообщает пресс-служба министерства здравоохранения Армении.
Как сообщил из Тулы заместитель министра здравоохранения, член созданной решением премьер-министра Армении Овика Абраамяна комиссии Гагик Мириджанян, в течение последовавших за ДТП трех дней у пациентки пять раз была зарегистрирована остановка сердца. Женщина в Узловской больнице находилась под постоянным наблюдением врачей, однако ее жизнь не удалось спасти. Женщина получила не совместимые с жизнью травмы.
Ранее стало известно, что одного из пострадавших в ДТП под Тулой, у которого диагностировали перелом позвоночника, на реанимобиле уже доставили в Научно-Исследовательский институт им. Склифосовского в Москве.
Состояние здоровья еще одного пациента с многооскольчатыми переломами и еще 9 пострадавших стабилизировалось. Его сегодня на вертолете доставят в Мосвку.
Авария с участием пассажирского автобуса, следовавшего по маршруту Москва — Ереван, произошла в ночь на 3 ноября на трассе «Дон» в Тульской области. В результате ДТП погибли восемь, пострадали более 30 человек.