Հանրաքվեի քվեարկությունը կանցկացվի 1997 տեղամասերում. էլեկտրոնային եղանակով կքվեարկի 265 քաղաքացի 10/26/2015   15:45  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
Դեկտեմբերի 6-ին կայանալիք Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունում փոփոխությունների հանրաքվեի քվեարկությունը կազմակերպելու և անցկացնելու նպատակով հանրապետության տարածքում օրենքով սահմանված կարգով և ժամկետում կազմավորվել է թվով 1997 տեղամաս, սահմանվել են տեղամասերի հերթական համարները և տեղամասային կենտրոնները:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԿԸՀ մամուլի ծառայությունից:
ԿԸՀ համացանցային կայքում հրապարակվել է ՀՀ դիվանագիտական և հյուպատոսական ներկայացուցչություններում դիվանագիտական ծառայություն անցնող  հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների և նրանց հետ արտերկրում բնակվող ընտանիքի՝ հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող անդամների` էլեկտրոնային եղանակով քվեարկողների ցուցակը:
Ըստ այդմ` հանրաքվեին էլեկտրոնային եղանակով քվեարկողների ցուցակում ընդգրկված է  265 քաղաքացի:
12:37 16/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանադրական հանրաքվեն ապօրինի է ու անվավեր, քանի դեռ Գագիկ Հարությունյանը հրաժարական չի տվել ՍԴ նախագահի պաշտոնից

1997 избирательных участков сформировано в Армении для проведения референдума по реформе Конституции - ЦИК 10/26/2015   16:37  |  Конституционные реформы
1997 избирательных участков сформировано в Армении для проведения референдума по реформе Конституции, который пройдет 6-го октября текущего года. Об этом сообщили в пресс-службе Центризбиркома Армении.
На сайте ЦИК Армении опубликован список граждан, имеющих право на участие в электронном голосовании. Речь идет о гражданах Армении, которые работают в дипломатических и консульских представительствах за рубежом, а также членах их семей, имеющих право на голосование. Сообщается, что в список участников электронного голосования включены 265 граждан.