1 576 209 500 դրամ՝ սահմանադրական հանրաքվեին 10/15/2015   13:48  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն Պետական բյուջեին կարժենա 1 մլրդ 576 մլն 209 հազար դրամ: Այս մասին այսօր հայտնի դարձավ ՀՀ կառավարության նիստում, երբ գործադիրը հաստատեց դեկտեմբերի 6-ի հանրաքվեի անցկացման նախապատրաստական աշխատանքները պահուստային ֆոնդի միջոցներից ֆինանսավորելու մասին նախագիծը:
Այս որոշմամբ, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին կհատկացվի 1 576 209 500 դրամ, որի 210. 5 մլն-ը կտրամադրվի ՀՀ ոստիկանությանը՝ ընտրացուցակներ կազմելու ու կազմակերպչական այլ ծախսերի համար, իսկ մնացած գումարը կբաժանվի ընտրատարածքային հանձնաժողովներին:
09:19 14/10/2015  |  ՄամուլՄարզպետները հանդիպումներ են ունենում գյուղապետերի հետ և նրանց վրա «այո»-ի «թիվ դնում». «Չորրորդ իշխանություն»
09:13 14/10/2015  |  ՄամուլԿուսակցություններում քարոզչական հիմնադրամներ են ստեղծում. «Ժողովուրդ»
14:37 13/10/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀանրաքվեի լեգիտիմության վիճարկման դեպքում ինչ պետք է անի ՍԴ նախագահը
09:00 13/10/2015  |  ՄամուլԴեռ չի որոշվել՝ ով է լինելու հանրաքվեի ընթացքում ՀՀԿ քարոզչական պատասխանատուն. «Հրապարակ»
17:27 10/10/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի լիազորությունները կիրականացնի ԿԸՀ-ն` Մուկուչյանի նախագահությամբ
14:54 10/10/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՀանձնարարվել է սկսել հանրաքվեի մասնակիցների ցուցակների ստուգման և ճշգրտման, մահացածների տվյալների դուրսբերման աշխատանքները

Правительство Армении утвердило предоставление 1 576 209 500 драмов на подготовку к проведению референдума по реформе Конституции 10/15/2015   14:44  |  Конституционные реформы
Правительство Армении на заседании в четверг утвердило проект решения о предоставлении 1 млрд. 576 млн. 209 тыс. драмов на подготовку к проведению референдума по реформе Конституции.
Средства будут выделены из резервного фонда.
В соответствии с этим решением Центральной избирательной комиссии будет выделено 1 576 209 драмов, из которых 210. 5 млн. планируется предоставить полиции на составление списков избирателей и на иные организационные расходы.
Остальная сумма будет распределена между окружными избирательными комиссиями.
Напомним, референдум по изменениям в Конституцию Армении назначен на 6 декабря текущего года. Соответствующий указ президент Армении Серж Саргсян подписал 8 октября.5 октября парламент Армении дал согласие на проведение референдума.