Սուրեն Քրմոյանն այցելել է հացադուլավոր ցմահ դատապարտյալներին 10/14/2015   14:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանի հանձնարարականով երեկ ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սուրեն Քրմոյանը ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության պետի առաջին տեղակալ Ռաֆայել Հովհաննիսյանի հետ այցելել է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում պահվող, հոկտեմբերի 12-ից հացադուլի մեջ գտնվող ցմահ դատապարտյալներին: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ ԱՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախարարի տեղակալն ու ՔԿՎ պետի առաջին տեղակալը տեղում ծանոթացել են դատապարտյալների խնդիրներին, քննարկել դրանց լուծման ճանապարհները՝ հորդորելով նրանց դադարեցնել հացադուլն ու զերծ մնալ ծայրահեղ քայլերից ու գործողություններից:
Ցմահ դատապարտյալներին տեղեկացվել է նաև վիճակի բարելավմանը միտված մի շարք օրենսդրական նախաձեռնությունների մասին:
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարությունը մշտապես ուշադրության կենտրոնում է պահում ցմահ ազատազրկման դատապարտված անձանց խնդիրները՝ ձեռնարկելով գործուն քայլեր դրանց լուծման ուղղությամբ:

Замглавы Минюста Армении навестил проводящих голодовку пожизненно осужденных 10/14/2015   14:53  |  Лента новостей
Заместитель министра юстиции Армении Сурен Крмоян по поручению главы Минюста Арпине Ованнисян навестил накануне пожизненных осужденных, содержащих в ереванском уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен”. В ходе посещения Крмояна сопровождал первый заместитель начальника Управления уголовно-исполнительных учреждений Рафаэль Ованнисян.
Сурен Крмоян и Ованнисян ознакомились на месте с проблемами заключенных, обсудили пути их решения, призвав их прекратить голодовку и воздержаться от крайних шагов.
Пожизненно осужденных уведомили о ряде законодательных инициатив, нацеленных на улучшение ситуации.
“Минюст Армении всегда уделяет внимание проблемам лиц, осужденных к пожизненному заключению, предпринимая действенные шаги по их решению”, - отметили в пресс-службе Минюста Армении.