Սյունիքի մարզպետի եղբորորդին հայտնաբերվել է 09/28/2015   16:10  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ի տաեղեկություններով՝ հայտնաբերվել է  Գորիսի Սդղի գյոլ կոչվող վայրում ծեծկռտուքի գործով  հետախուզման մեջ գտնվող  Սյունիքի մարզպետի   եղբորորդին՝ Մայիս Խաչատրյանը:
ՀՀ քննչական կոմիտեն ավելի վաղ  տեղեկացրել  էր, որ  Գորիսի Սդղի գյոլ կոչվող տարածքում Հարություն և Մուշեղ Զաքարյան եղբայրների նկատմամբ կիրառված բռնությունների գործով  նախաքննությամբ բավարար  ապացույցներ են ձեռք բերվել առ այն, որ Մուշեղ Զաքարյանի նկատմամբ կիրառված բռնություններին խմբի կազմում մասնակցություն է ունեցել նաև Մ.Խաչատրյանը։
Քննչական կոմիտեն  որոշում էր  կայացրել՝ Մ.Խաչատրյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 113-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով՝  մի խումբ անձանց կամ կազմակերպված խմբի կողմից դիտավորությամբ առողջությանը միջին ծանրության վնաս պատճառելը, որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին։
Քննիչը միջնորդություն էր  ներկայացրել Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան՝ նրա նկատմամբ խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է և հունիսի 15-ին հայտարարվել էր  հետախուզում։
Հանձնարարություն էր  տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ ձեռնարկել անհրաժեշտ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ Մայիս Խաչատրյանին հայտնաբերելու ուղղությամբ։

Нашелся племянник губернатора Сюника, разыскиваемый по делу о драке в местечке “Сдги гел” на юге Армении 09/28/2015   16:36  |  Актуальная тема
“ФактИнфо” стало известно об обнаружении племянника губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна – Маиса Хачатряна, разыскиваемого по резонансному делу о драке в местечке под названием “Сдги гел” в Горисе.
Как уже ранее сообщал Следственный комитет Армении, следствием по делу об избиении братьев Закарянов было добыто достаточно доказательство о причастности М. Хачатряна к нанесению побоев Мушегу Закаряну в составе группы.
СК вынес решение о привлечении М. Хачатряна в качестве обвиняемого в совершении деяния, предусмотренного п.3 ч.2 ст. 113(Умышленное причинение вреда средней тяжести здоровью, совершенное группой лиц или организованной группой) УК РА.
Следователь обратился в суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш с ходатайством о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено.15 июня М. Хачатрян был объявлен в розыск.
Соответствующим подразделениям полиции было дано поручение предпринять необходимые оперативно-розыскные меры, направленные на обнаружение Маиса Хачатряна.