Տիգրան Խաչատրյանը ՔԿՀ բուժմասում բուժվում է տարբեր հիվանդություններից. Գոռ Ղլեչյան 09/10/2015   12:24  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գորիսի «Սդղի գյոլ» կոչվող տարածքում  տեղի ունեցած միջադեպի գործով մեղադրյալ, Սյունիքի մարզպետի որդի Տիգրան Խաչատրյանը շուրջ մեկ ամիս գտնվում է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի բուժմասում, որտեղ բուժվում է տարբեր հիվանդություններից:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ արդարադատության նախարարության Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը:
«Ինչպիսի՞ն է ներկայումս մեղադրյալի առողջական վիճակը» մեր հարցին ի պատասխան՝ Գ.Ղլեչյանը հայտնեց, որ Տ.Խաչատրյանը գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ:
Մարզպետի որդին մեղադրվում է հիշյալ միջադեպի ընթացքում Հարություն Զաքարյանի առողջությանը դիտավորությամբ ծանր վնաս պատճառելու մեջ: Նրա կալանավորման որոշումը պաշտպանական կողմը բողոքարկել էր ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարան, բողոքը մերժվել էր:
Տիգրան Խաչատրյանի պաշտպան, փաստաբան Արմեն Մելքոնյանը «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց, որ անիմաստ է համարել կալանավորման հարցով բողոք ներկայացնել նաև Վճռաբեկ դատարան. վերջինս երկամսյա կալանավորման որոշման դեմ բողոքը վարույթ ընդունել-չընդունելու վերաբերյալ որոշում կայացնում է երեք ամսվա ընթացքում:

Сын губернатора Сюникской области Армении проходит лечение в медпункте ереванского УИУ “Нубарашен” – Гор Глечян 09/10/2015   12:53  |  Актуальная тема
Сын губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна – Тигран Хачатрян, проходящий обвиняемым по делу о драке в местечке под названием "Сдги гел" в Горисе, уже месяц находится в медпункте ереванского уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен”, где лечится от разных заболеваний.
Об этом “Фактинфо” сообщил начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста РА Гор Глечян.
По его словам, Тигран Хачатрян находится под контролем врачей.
Сын губернатора Сюникской области обвиняется в причинении здоровью Арутюна Закаряна тяжкого вреда здоровью. Защита обжаловала решение об его аресте в апелляционном порядке, однако жалоба была отклонена.
Адвокат Армен Мелконян, осуществляющий защиту Тиграна Хачатряна, в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил, что считает бессмысленным подачу жалобы на двухмесячный арест в Кассационный суд, который выносит решения о принятии или отказе в принятии жалобы к своему производству в течение трех месяцев.