Աղալարի վերաբերյալ դատահոգեբուժական փորձաքննության արդյունքները դեռևս պարզ չեն 09/09/2015   13:20  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի եղբայր Սեյրան (Աղալար) Խաչատրյանի վերաբերյալ դատահոգեբուժական փորձաքննության արդյունքները նախաքննական մարմինն առ այս պահը չի ստացել: Այս մասին, «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան, հայտնեցին ՀՀ Քննչական կոմիտեից:
«Ժողովուրդ» օրաթերթն այսօր, վկայակոչելով սեփականա աղբյուրները, հայտնել էր, որ Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի եղբայրը փորձաքննության արդյունքում մեղսունակ է ճանաչվել, ուստի և, ըստ թերթի, չի խուսափի այս տարվա մայիսի 2-ին Գորիսի Սդղլի գոլ կոչվող տարածքում տեղի ունեցած ծեծի գործով պատասխանատվությունից:
Թերթը նաև հիշեցնում է, որ օգոստոսի 11-ին մարզպետի եղբարը տեղափոխվել էր Կապանի հոգեբուժարան՝ սուր պսիխոզ ախտորոշմամբ` այն բանից հետո, երբ խստացվել էին իրեն և իր որդուն` Էյներ Խաչատրյանին առաջադրված մեղադրանքները:
Հիշեցնենք՝ Խաչատրյանները մեղադրվում են Սդըղի գյոլում տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ Զաքարյան եղբայրներին առողջությանը դիտավորությամբ հասցրած միջին ծանրության վնասի համար։
09:30 04/08/2015  |  Մամուլ«Սդղի գյոլ»-ի գործով վկաները Խաչատրյանների կողմից ճնշումների են ենթարկվում. «Ժամանակ»

Следствие пока не получило результатов психиатрической экспертизы в отношении брата губернатора Сюникской области Армении 09/09/2015   13:39  |  Актуальная тема
Следствие пока не получило результатов психиатрической экспертизы в отношении брата губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна - Сейрана Хачатряна(Ахалар), проинформировали в ответ на запрос “ФактИнфо” в следственном комитете Армении.
Напомним, газета “Жоговурд” со ссылкой на собственные источники, сообщила, что брат губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна - Сейран Хачатрян, он же Ахалар, признан по итогам экспертизы вменяемым, поэтому ему не удастся избежать ответственности за драку, произошедшую 2 мая текущего года в местечке под названием Сдги Гел в Горисе.
СМИ также напомнило, что 11 августа брата губернатора перевели в психиатрическую клинику Капана с диагнозом острый психоз сразу после того, как стало известно об ужесточении обвинения ему и его сыну – Эйнеру Хачатряну.
Напомним, что Хачатряны обвиняются в умышленном причинении братьям Закарянам вреда средней тяжести в ходе инцидента в местечке под названием Сдги Гел в Горисе.