Սահմանադրական փոփոխությունների նախագծի քնննարկումը կհեռարձակվի նաև Հ1-ով 09/15/2015   16:19  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
Հանրային հեռուստաընկերությունը կհեռարձակի Ազգային ժողովում Սահմանադրությունում փոփոխությունների նախագծի քննարկումը: Այս մասին ԱԺ նիստում քիչ առաջ հայտարարեց խորհրդարանի նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Ըստ նրա` ԱԺ կանոնարգ-օրենքի համաձայն, ինքն չէր կարող ապահովել պատգամավորի առաջարկի ապահովումը, սակայն Հանրային հեռուստաընկերությունն ինքն հանձն է առել հեռարձակել:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանն այսօր`նիստի սկզբնին, հայտարարեց, թե, հաշվի առնելով, որ Սահմանադրությունում փոփոխությունների նախագիծն օրակարգի առանցքային հարցն է, ՀԱԿ խմբակցությունն առաջարկում է ապահովել վերջինիս քննարկման ուղիղ հեռարձակումը:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հայտնեց, որ դա հնարավոր չէ այս պահին, ինչն առաջացրեց ընդդիմադիր պատգամավորի դժգոհությունը:
15:52 15/09/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՆոր Սահմանադրության դրույթներն ուժի մեջ կմտնեն փուլ առ փուլ

Общественное телевидение Армении в прямом эфире будет транслировать парламентские дебаты вокруг проекта изменений в Конституцию 09/15/2015 18:14 | Конституционные реформы
Общественное телевидение Армении будет транслировать в прямом эфире заседания парламента РА, на которых рассматривается проект реформирования Конституции республики. Об этом сообщил на заседании Национального Собрания Армении спикер Галуст Саакян.
В начале заседания НС руководитель оппозиционной фракции “Армянский национальный конгресс” (АНК) предложил транслировать обсуждения в парламенте в прямом эфире.
Спикер НС заявил о невозможности выполнения требования АНК на тот момент, что вызвало недовольство оппозиционных парламентариев.
По словам Саакяна, он не в состоянии обеспечить требование депутатам, однако Общественное телевидение взялось транслировать дебаты в НС в прямом эфире.