ԱԱԾ պետական օբյեկտների պահպանության վարչության աշխատակցի ինքնասպանության փորձի դեպքով գործ է հարուցվել 09/07/2015   11:22  |  Քրեական խրոնիկոն
ԱԱԾ պետական օբյեկտների պահպանության վարչության աշխատակցի կողմից ինքն իր վրա կրակելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի  110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ ինքնասպանության հասցնելը: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք՝ այսօր վաղ առավոտյան, Կառավարության անվտանգության աշխատակից 36-ամյա Լյուդվիգ Հովհաննիսյանը ՀՀ կառավարության վարչական շենքից տեղափոխվել է Երևանի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նա իր մոտ եղած ատրճանակով փորձել է ինքնասպան լինել՝ կրակելով իր գլխին:

Уголовное дело возбуждено по факту попытки суицида сотрудника Управления по охране государственных объектов СНБ Армении 09/07/2015   11:41  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту попытки самоубийства сотрудника Управления по охране государственных объектов Службы национальной безопасности Армении. Дело заведено по признакам части 1 статьи 110(“доведение до самоубийства”).Об этом ИА “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении.
Ранее появилась информация, что 36-летний мужчина с огнестрельным ранением в голову был доставлен из административного здания правительства Армении в больницу.
По предварительным данным, сотрудник Управления по охране государственных объектов СНБ Армении Людвиг Ованнисян пытался покончить с собой, выстрелив в голову из закрепленного за ним пистолета.