Նախագահն ընդունել է ՌԴ ԱԴԾ ՍԾ սահմանային պահպանության դեպարտամենտի տնօրեն Ն. Կոզիկին և ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության պետ Ա. Միխեևին 09/03/2015   17:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության (ԱԴԾ) սահմանապահ ծառայության (ՍԾ) սահմանային պահպանության դեպարտամենտի տնօրեն Նիկոլայ Կոզիկին և Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության պետ Անատոլի Միխեևին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպման սկզբում Նիկոլայ Կոզիկը ՀՀ Նահագահին ներկայացրել է ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության նորանշանակ պետին և նրա անցած ծառայողական ուղին:
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է գեներալ-մայոր Միխեևին նշանակման կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ և վստահեցրել, որ ՀՀ իշխանությունները պատրաստ են ըստ անհրաժեշտության աջակցել նրան պաշտոնավարման ամբողջ ընթացքում: Ընդգծելով, որ Ռուսաստանի Դաշնության հետ Հայաստանի Հանրապետության ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունները գործնականում ընդգրկում են փոխշահավետ համագործակցության բոլոր ոլորտները, Հանրապետության Նախագահն այդ հարաբերություններում մեծապես կարևորել է երկու երկրների սահմանապահ զորքերի միջև սերտ փոխգործակցությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել միջպետական պայմանագրի շրջանակներում ՀՀ տարածքում ՌԴ սահմանապահ զորքերի և հայ սահմանապահների՝ պետական սահմանի պահպանությանն ու անվտանգության ապահովմանն ուղղված համատեղ գործունեությանը վերաբերող հարցերին:

Николай Козик представил президенту Сержу Саргсяну нового главу Погрануправления ФСБ РФ в Армении 09/03/2015   19:49  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня руководителя департамента пограничной охраны Пограничной службы ФСБ России Николая Козика и начальника Погрануправления ФСБ РФ в РА Анатолия Михеева. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В начале встречи Николай Козик представил президенту новоназначенного начальника Пограничного управления ФСБ России в РА и пройденный им служебный путь.
Серж Саргсян поздравил генерал-майора Михеева с назначением, пожелал успехов и заверил, что власти РА готовы при необходимости содействовать ему в течение всего периода работы на этой должности. Подчеркнув, что стратегические союзнические отношения Республики Армения с Российской Федерацией на практике охватывают все сферы взаимовыгодного сотрудничества, Президент Республики в этих отношениях отметил большую важность тесного взаимодействия пограничных войск двух стран.
На встрече были затронуты вопросы, касающиеся совместной деятельности на территории РА пограничных войск РФ и армянских пограничников, направленной на охрану и обеспечение безопасности государственной границы в рамках межгосударственного договора.