Արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը՝ Բելգիայի Ներկայացուցիչների պալատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ 07/24/2015   10:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեռ տասնյոթ տարի առաջ Բելգիայի Սենատը հատուկ բանաձևով ճանաչեց Հայոց ցեղասպանությունը։ Բելգիայի վարչապետը ս.թ. հունիսի 18-ին վերահաստատեց Հայոց ցեղասպանության միանշանակ ճանաչման վերաբերյալ կառավարության դիրքորոշումը։
Այսօր Ներկայացուցիչների պալատի կողմից ընդունված՝ Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևը ամբողջացնում է Բելգիայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործընթացը։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Ողջունելի է Բելգիայի Թագավորության օրենսդիր և գործադիր իշխանությունների կողմից Հայոց ցեղասպանության աներկբա ճանաչումը:
22:26 13/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԷդվարդ Նալբանդյան. Թուրքիան և միջազգային հանրությունը խոսում են տարբեր լեզուներով
14:03 06/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱդրբեջանը միջնորդների նախաձեռնությունների հանդեպ լիակատար արհամարհանք է դրսևորում. ՀՀ ԱԳ նախարար
13:58 06/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՑեղասպանությունը պետք է դատապարտվի բոլոր նրանց կողմից, ովքեր իրենց քաղաքակիրթ աշխարհի մասն են համարում. Էդվարդ Նալբանդյան
13:53 06/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայոց ցեղասպանության ճանաչման և դատապարտման հարցը գտնվում է մեր դիվանագիտության մշտական ուշադրության կենտրոնում». ՀՀ ԱԳ նախարար

Глава МИД Армении приветствовал однозначное признание законодательной и исполнительной властями Бельгии Геноцида армян 07/24/2015   11:56  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян выступил с заявлением, в котором приветствовал признание накануне Палатой представителей Бельгии факта Геноцида армян.
“Еще семнадцать лет назад бельгийский Сенат специальной резолюцией признал Геноцид армян, 18-го июня с.г. премьер-министр Бельгии вновь подтвердил позицию правительства по однозначному признанию Геноцида”,- говорится в заявлении главы внешнеполитического ведомства Армении.
Эдвард Налбандян также отметил, что принятая сегодня Палатой представителей резолюция по признанию Геноцида армян завершает процесс признания Бельгией Геноцида армян.
"Приветствуем однозначное признание законодательной и исполнительной властями Королевства Бельгия Геноцида армян",- приводит слова Эдварда Налбандяна пресс-служба МИД Армении.