Սերժ Սարգսյանն ու Նիկոլայ Բորդյուժան անդրադարձել են ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի առաջիկա նախագահությանն առնչվող հարցերին 07/23/2015   19:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանդիպմանն անդրադարձ է եղել աշնանը Դուշանբեում նախատեսված ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների նիստերի օրակարգին և ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի առաջիկա նախագահությանն առնչվող հարցերին։
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախորդ նստաշրջանում ընդունված որոշումների իրագործման ընթացքը: Նիկոլայ Բորդյուժան Հանրապետության Նախագահին զեկուցել է Կազմակերպության ընթացիկ գործունեության, համագործակցության շրջանակներում արձանագրված արդյունքների մասին:

Серж Саргсян обсудил с Николаем Бордюжей вопросы предстоящего председательства Армении в ОДКБ 07/23/2015   22:06  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николая Бордюжу, прибывшего в Ереван с рабочим визитом. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В ходе встречи стороны обсудили повестку заседаний уставных органов ОДКБ, запланированных осенью в Душанбе, и вопросы предстоящего председательства Армении в Организации.
Собеседники обсудили также процесс реализации решений, принятых на предыдущей сессии ОДКБ. Николай Бордюжа также представил президенту Армении результаты текущей деятельности Организации в рамках сотрудничества.