Քննչական կոմիտեն այսօր ստացել է Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության գործի նյութերը 07/18/2015   17:12  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեն այսօր առձեռն ստացել է 2015 թվականի հունվարի 12-ին Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության դեպքի առթիվ ՌԴ քննչական կոմիտեի վարույթում քննված քրեական գործի նյութերը, որին նախորդել էին համատեղ քննարկումներ Երևանում և Գյումրիում։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության քննչական խմբի անդամները ռուս գործընկերների հետ ուսումնասիրել են ՌԴ քննչական կոմիտեի վարույթում քննվող քրեական գործը և համատեղ առանձնացրել Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության քննությանը վերաբերող նյութերը։
Արդյունքում՝ անջատված նյութերը կազմել են 9 հատոր, որոնք այսօր հանձնվել են ՀՀ քննչական կոմիտեին։ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործի քննչական խմբի ղեկավարն ստացած նյութերն ուղարկել է թարգմանության։
09:06 18/07/2015  |  Մամուլ Ավետիսյանների գործը մի քանի օրերի ընթացքում կփոխանցվի հայկական կողմին. «Հրապարակ»

СК РФ передал Следственному комитету Армении материалы уголовного дела об убийстве семьи Аветисянов в Гюмри 07/18/2015   17:25  |  Актуальная тема
Следственный комитет Армении сегодня получил на руки материалы расследованного в производстве Следственного комитета Российской Федерации уголовного дела по факту убийства членов семьи Аветисянов, совершенного 12 января 2015 года.
Как сообщается на официальном сайте Следственного комитета Армении, члены следственной группы Главного управления по расследованию особо важных дел СК РА вместе с российскими коллегами изучили уголовное дело, расследуемое в производстве Следственного комитета Российской Федерации, и выделили материалы, касающиеся убийства членов семьи Аветисянов.
В итоге выделенные материалы, объем которых составил 9 томов, сегодня были переданы Следственному комитету РА. Руководитель следственной группы по уголовному делу, расследуемому в производстве Главного управления по расследованию особо важных дел, отправил материалы на перевод.