Ողբերգական ավտովթար. տաքսի ծառայությանը պատկանող «Օպել»-ը բախվել է «Մերսեդես»-ին. տաքսու վարորդը և 3 ուղևորները զոհվել են 07/12/2015   18:40  |  Արտակարգ պատահարներ
Հուլիսի 12-ին, ժամը 16.34-ին ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Նորագավիթի գազալցակայանի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կա երկու տուժած և երեք զոհ, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ՀՆՓԱԻԿ-ը և մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ տաքսի ծառայությանը պատկանող «Օպել» մակնիշի 34 AR 516 պ/հ ավտոմեքենան բախվել է «Մերսեդես» մակնիշի 82 MO 002 պ/հ ավտոմեքենային:
Մինչ հրշեջ-փրկարարների դեպքի վայր հասնելը «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը Ա.Ս.-ն (30տ.) ինքնուրույն դուրս է բերվել ավտոմեքենայից:
Հրշեջ-փրկարարները «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենայից դուրս են բերել Ս.Ա. (86թ.), Ա.Ե. (92թ.) և Լ.Ղ.-ի դիերը:
«Մերսեդես» և «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենաների վարորդներ Ա.Ս.-ն (30տ.) և Վ.Ս.-ն (ծնվ. 1957թ.) տարբեր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են տարբեր բժշկական կենտրոններ:
Ըստ Shamshyan.com-ի՝ հիվանդանոցից դեպքի վայրում աշխատող քննիչներին հայտնել են, որ տաքսու վարորդը նույնպես մահացել է:

Четыре человека погибли и один пострадал в ДТП в одном из спальных районов Еревана 07/13/2015   09:27  |  Чрезвычайное просшествие
Четыре человека погибли и один пострадал в результате ДТП в одном из спальных районов Еревана, сообщается на официальном сайте Министерства территориального управления и чрезвычайных ситуаций Армении.
"12 июля поступил сигнал о том, что недалеко от газозаправочной станции в ереванском районе Норагавит произошло ДТП, есть двое пострадавших и трое погибших, требуется помощь спасателей”, - говорится в сообщении.
Выяснилось, что принадлежащий такси-сервису “Опель”(г/н34 AR 516) столкнулся с “Мерседесем”(г/н 82 MO 002).
До прибытия спасателей 30-летний водитель “Мерседеса” с телесными повреждениями был госпитализирован в больницу.