27-ամյա քաղաքացին դիահերձարանի մոտ փորձում էր ինքնասպան լինել. նրան փրկեցին փրկարարներն ու շտապօգնության բուժբրիգադը. Shamshyan 07/06/2015   09:47  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ երեկ՝ հուլիսի 5-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 21:10-ի սահմաններում Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել մի քաղաքացի և հայտնել, որ Պռոշյան փողոցի դիահերձարանի մոտ փորձում է իրեն վնասել և խնդրում է ոչ-ոքի չմեղադրել:
Թիվ 3 համալսարանական կլինիկայի մոտակա ձորակում հայտնաբերվել է 27-ամյա Գրիգոր Տոնոյանը` անգիտակից վիճակում:

Спасатели и врачи “скорой помощи” предотвратили попытку суицида 27-летнего мужчины в Ереване - Shamshyan 07/06/2015   10:26  |  Чрезвычайное просшествие
Спасатели и врачи “скорой помощи” предотвратили попытку суицида 27-летнего мужчины близ морга на улице Прошяна в Ереване, сообщает Shamshyan.com.
Сигнал об инциденте поступил 5 июля, в 21:10. Мужчина сам позвонил в Центр оперативного управления спасательной службы министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям и сообщил, что пытается навредить себе и просит в этом никого не винить.