Նոր մանրամասներ 38-ամյա կնոջ սպանության դեպքով. երեխաները դեպքի պահին քնած են եղել 07/04/2015   14:43  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ին նոր մանրամասներ է հայտնի դարձել Քանաքեռում 38-ամյա կնոջ սպանության դեպքով: Ամուսինների միջև վիճաբանությունը ծագել է խանդի հողի վրա:
Մասնավորապես՝ ամուսինը կնոջը կասկածել է իրեն դավաճանելու մեջ և ստիպել է, որ խոստովանի, թե ում հետ է իրեն դավաճանում:
Ամուսինը կասկածել է, որ կինն իրեն դավաճանում է ոստիկանի կամ «ջրի մարդու» հետ, ապա ստիպել է, որ կինը ձեռքը դնի տանը եղած Աստվածաշնչի վրա և խոստովանի՝ պայման դնելով:
Մեզ հայտնի է դարձել, որ ամուսիններն ունեն 2 աղջիկ՝ 15 և 19 տարեկան, դեպքի պահին երեխաները ննջասենյակում քնած են եղել։ Սպանությունից հետո հայրը մտել է նրանց ննջասենյակ, արթնացրել և  մեծ աղջկանից բացատրություններ պահանջել։ Աղջիկները լսել են իրենց մոր շնչառության ձայնը, փորձել են գնալ օգնության, սակայն հայրը բանալիով փակել է դուռը և թույլ չի տվել։
Ի վերջո, նրանց հաջողվել է վերցնել բանալին ու բացել դուռը և հայտնաբերել իրենց մորը բազմոցին՝ արյան մեջ։ Անմիջապես զանգել են շտապօգնություն, բայց արդեն ուշ է եղել. շտապօգնությունը ժամանելով արձանագրել է կնոջ մահը։
ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացրել են, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, կնոջն սպանելու կասկածանքով ամուսինը ձերբակալվել է։

Стали известны новые подробности убийства 38-летней женщины в ереванском районе Канакер 07/04/2015 15:34 | Актуальная тема
ИА “Фактинфо” стали известны новые подробности убийства 38-летней женщины в ереванском районе Канакер. Ссора между супругами вспыхнула на почве ревности.
Муж заподозрил жену в измене с полицейским или сотрудником водоканала и вынудил ее положить руку на Библию и сознаться в содеянном.
Агентству стало известно также, что у супругов двое девочек в возрасте 15 и 19 лет. В момент инцидента они спали. Отец, расправившись с женой, зашел к детям в спальню, разбудил их и потребовал объяснений от старшей дочери. Девочки, услышав последние вздохи матери, попытались придти к ней на помощь, однако отец запер их.
После того, как девочкам удалось открыть дверь, они поспешили к матери и застали ее лежащей в крови на диване. Дети тотчас же вызвали “скорую помощь”, однако спасти женщину не удалось.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 УК РА. По подозрению в убийстве женщины задержан ее муж.