Բաղրամյանում պահանջն անփոփոխ է. «Մենք գիտակից մարդիկ ենք, հավաքվել ենք այստեղ և պահանջում են լիարժեք չեղարկում» 06/29/2015   16:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Բաղրամյան պողոտայում բողոքի ցույցն արդեն 7-րդ օրն է, ինչ շարունակվում է: Երեկ «Ոչ թալանին» նախաձեռնության անդամների` պողոտայից հեռանալուց հետո այստեղ շարունակվող շարժումն ունի ղեկավարներ ու կազմակերպիչներ: Ինչպես իրենք են հայտարարում, բողոքի ակցիան ինքնակազմակերպվում է, որոշումներ են կայացվում հանրային քննարկման արդյունքում: Հրապարակային հայտարարություններով են հանդես գալիս նոր անձինք:
Քիչ առաջ նստացույցի մասնակիցներից Գրիգոր Խաչատրյանը բարձրախոսով դիմեց պողոտայում մնացած մարդկանց` հայտարարելով, որ այսօր՝ ժամը 19:00-ին, Բաղրամյան պողոտայից տեղի կունենա երթ, որը կանցնի քաղաքի փողոցներով ու կվերադառնա Բաղրամյան պողոտա:
Երթի նպատակը, ինչպես նա նշեց, հետևյալն է. «Պայքարի նպատակն առավել հասանելի դարձնել հայ ազգին»:
«Վերջ, այսպես ապրել չի լինի, սա թալան է»,- ասաց Գրիգոր Խաչատրյանն ու հավելեց. «Պայքարը շարունակելու ենք մինչև վերջ, մեր պայքարն արդարացի է»:
Անդրադառնալով երեկվա դեպքերին՝ նա հայտարարեց, որ «ո’չ պառակտում է կատարվել այստեղ, ո’չ էլ այստեղից մենք հեռանալու ենք: Մեր պայքարը շարունակվում է, ինչպես շարունակվել է 7 օր»:
Գրիգոր Խաչատրյանն իր հայտարարությամբ դիմեց նաև ՀՀ նախագահին` հայտարարելով. «Հարգելի՛ նախագահ, մեզ աուդիտ պետք չի, մեզ պետք է լիարժեք չեղարկում, մեզ պետք չեն ազգամիջյան բախումներ, մեր ցույցը խաղաղ է, մեզ պառակտում պետք չի»:
«Մենք գիտակից մարդիկ ենք, հավաքվել ենք այստեղ և պահանջում են լիարժեք չեղարկում»,- ասաց ցույցի մասնակիցը:

Один из митингующих на проспекте Баграмяна обратился с заявлением к президенту Армении 06/29/2015 16:37 | Актуальная тема
Один из митингующих на проспекте Баграмяна, где уже неделю проходит акция протеста против подорожания электроэнергии, обратился с заявлением к главе армянского государства.
”Уважаемый президент, нам не нужен аудит, нам нужна полная отмена (прим. ред. -решения КРОУ), нам не нужны столкновения, наш митинг – мирный, нам не нужен раскол”, - сказал Григор Хачатрян.
“Мы люди сознательные и собрались здесь, чтобы потребовать полной отмены решения”, - заявил участник митинга.
Он также объявил о планах провести сегодня вечером шествие.
“Сегодня, в 19:00 с проспекта Баграмяна стартует шествие, участники которого пройдут по улицам столицы и вернутся на проспект”, - проинформировал Григор Хачатрян.
По его словам, так больше жить невозможно, назвав происходящее грабежом.
“Борьба будет продолжаться до победного конца: наша борьба справедлива”, - сказал активист.
Комментируя вчерашние события, Хачатрян заявил, что “никакого раскола нет, мы не собираемся отсюда уходить”. “Наша борьба продолжится в том же духе, в котором она продолжалась все эти семь дней”, - отметил он.