Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցական հեռագիր է հղել՝ Քըրք Քրքորյանի մահվան կապակցությամբ 06/17/2015   17:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահի ոչ պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցական հեռագիր է հղել՝ Քըրք Քրքորյանի մահվան կապակցությամբ:
Հեռագրում մասնավորապես ասվում է.
«Խոր վշտով տեղեկացա Հայաստանի ազգային հերոս, նշանավոր գործարար Քըրք Քըրքորյանի մահվան մասին: Ի խորոց սրտի ցավակցում եմ նրա բոլոր հարազատներին, բարեկամներին և ընկերներին: Ուժ և տոկունություն եմ մաղթում նրանց այս դժվար օրերին:
Քըրքորյանի ավանդը Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման գործում անուրանալի է: “Լինսի” հիմնադրամի միջոցներով իրականացված բազմաթիվ ծրագրերից յուրաքանչյուրը իրավամբ համարվում է իր հայրենանվեր աշխատանքի արդյունքը:
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումները Քըրքի հետ: Նա բարձր մարդկային որակների ու բնատուր իմաստնության տեր էր, լայնախոհ ու հետաքրքիր զրուցակից:

Роберт Кочарян выразил соболезнования в связи с кончиной Кирка Керкоряна 06/17/2015 17:32 | Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной американского миллиардера армянского происхождения Кирка Керкоряна. Об этом сообщает неофициальный сайт экс-президента РА 2rd.am.
“С глубокой прискорбьем узнал весть о кончине Национального Героя Армении, выдающегося предпринимателя Кирка Керкоряна. От всего сердца соболезную его родным, близким и друзьям. Желаю им силы и стойкости в эти тяжелые минуты.
Неоценим вклад Керкоряна в экономическое развитие Армении. Каждая из многочисленных проектов, реализованных на средства фонда “Линси”, по праву считается результатом его патриотической деятельности.
Я с теплотой вспоминаю свои встречи с Кирком. Он обладал высокими человеческими качествами и врожденной мудростью, был человеком широких взглядов и интересным собеседником.
Память о Кирке Керкоряне как о настоящем патриоте будет всегда жить в сердце всего армянского народа”, – говорится в телеграмме.