Սամվել Կարապետյանը ՀԷՑ-ը գնելու մտադրություն չունի. «Ժողովուրդ» 06/16/2015   09:20  |  Մամուլ
Աժ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարեն Կարապետյանը երեկ «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում ևս մեկ անգամ ասել է, որ իր եղբայրը՝ ռուսաստանաբնակ միլիարդատեր Սամվել Կարապետյանը, «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը գնելու մտադրություն չունի: Սակայն, երբ նա ներկայացրել է ՀԷՑ-ում տիրող իրավիճակը, ըստ էության, կարելի է ասել, պարզաբանել է, թե ինչու իրենք չեն ցանկանում գնել այդ ընկերությունը:
«Համակարգը ֆիզիկապես ու բարոյապես մաշված է, ուստի պետք է լուրջ ներդրումներ արվեն, բայց ներդրումների պորտֆելն այնքան է մեծացել, որ կազմակերպությունն արդեն չի ընկալվում որպես վստահելի գործընկեր՝ երկարաժամկետ ու ցածր տոկոսադրույքով վարկեր ստանալու համար: Եթե հիշողությունս ինձ չի դավաճանում, ՀԷՑ-ը տարիներ առաջ արդեն իսկ մոտ 200 միլիոն դոլարի վարկ է ստացել շատ բարձր տոկոսադրույքով՝12 տոկոսով: Եվ հիմա ով էլ գնի այս ցանցերը, որոշ առումով պետք է այդ բեռը թեթևացնի, հակառակ դեպքում դարձյալ վստահելի չի լինի և չի կարողանա էժան վարկեր ձեռք բերել»,- պարզաբանել է Կ. Կարապետյանը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ 16.06.15թ. համարում:
09:13 16/06/2015  |  Մամուլ«Նաիրիտ»-ը ՀԷՑ-ին ինչու՞ է 5 միլիարդ դրամ պարտք. «Հայկական ժամանակ»
09:47 06/06/2015  |  ՄամուլՀԷՑ-ի վաճառքը՝ «Միասնություն» դաշինքի փլուզման պատճառ. «Ժամանակ»
09:30 06/06/2015  |  ՄամուլՈ՞վ ասաց, որ ՀԷՑ-ը վնասով է աշխատում. իրականում ՀԷՑ-ի շահույթն այս տարվա առաջին եռամսյակում ոչ թե նվազել, այլ աճել է 65,3 տակոսով. «Չորրորդ իշխանություն»
12:59 02/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀԷՑ-ի գլխավոր տնօրեն Եվգենի Բիբինը խորհրդարանում է
09:05 30/05/2015  |  ՄամուլՀԷՑ-ի ներկայացրած ծախսերն ուռճացված են. «Հայկական ժամանակ»
16:57 29/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀրաժարվում եմ վճարել ՀԷՑ-ի ղեկավարների շեյխական ապրելակերպի համար. Նաիրա Զոհրաբյան
09:14 29/05/2015  |  ՄամուլՀԷՑ-ի կնքած բոլոր պայմանագրերը ենթակա են մանրակրկիտ ուսումնասիրության. «Հայկական ժամանակ»
09:05 29/05/2015  |  ՄամուլՀԷՑ-ի ղեկավարությունը ցանկանում է, որ սպառողը վճարի ոչ միայն իրենց տան վարձը, այլ նաև՝ ավտոմեքենաները լվանալու գինը. «Ժողովուրդ»
09:15 28/05/2015  |  ՄամուլԱվելի քան 259 մլն դրամ արժողությամբ վարձակալած ավտոմեքենաներ՝ ՀԷՑ–ի համար. «Ժողովուրդ»
09:41 27/05/2015  |  ՄամուլԲաշխիչ ցանցերը կվերավաճառվե՞ն, թե՞ սնանկ կճանաչվեն. դեռևս որոշված չէ. «Հրապարակ»

“Жоховурд”: Самвел Карапетян не собирается покупать “Электросети Армении” 06/16/2015   10:53  |  Пресса
Депутат парламента Армении Карен Карапетян накануне сообщил корреспонденту газеты “Жоховурд”(“Народ”), что его брат – проживающий в России миллиардер Самвел Карапетян - не намерен покупать компанию “Электрические сети Армении”. Однако, когда он представил сложившуюся в компании ситуацию, то, по сути дела, объяснил причины, по которым они не желают приобретать компанию.
“Система физически и морально изношена, требуются серьезные вливания, но инвестиционный портфель настолько возрос, что организацию более не воспринимают как благонадежного партнера в плане выдачи ей долгосрочных кредитов по низким процентным ставкам. Если память мне не изменяет, годами ранее компания “Элсети Армении” получила кредит в $200 млн. Под очень высокий процент – 12%. И теперь, кто бы ни стал ее новым владельцем, должен облегчить это бремя, в противном случае не сможет снискать доверие и получить кредиты под низкие проценты”, - заявил К.Карапетян.
14:21 12/06/2015  |  Лента новостейИнтервью гендиректора ЭСА Евгения Бибина разгневало главу КРОУ Армении
09:56 09/06/2015  |  Пресса “Жоговурд”: Республиканцы уязвлены поведением гендиректора ЗАО “Электросети Армении”