Միհրան Պողոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մադրիդում մասնակցում է Դատական կատարողների միջազգային միության 22-րդ կոնգրեսին 06/03/2015   12:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դատական կատարողների միջազգային միության նախագահ Լեո Նետենի հրավերով ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող, արդարադատության գեներալ-մայոր Միհրան Պողոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը  եռօրյա աշխատանքային այցով գտնվում  է Իսպանիայի մայրաքաղաք Մադրիդում: Այս մասին տեղեկացնում է ԴԱՀԿ լրատվական ծառայությունը:
Աշխատանքային այցի շրջանակում հայաստանյան պատվիրակությունը մասնակցում է Դատական կատարողների միջազգային միության` հունիսի 3-ին մեկնարկած 22-րդ կոնգրեսին, որը անցկացվում «Հարկադիր կատարող՝ կապը օրենքի և տնտեսության միջև. նոր մոտեցումներ հարկադրանքին» խորագրի ներքո:
Ըստ միջոցառման օրակարգի՝ ՀՀ գլխավոր  հարկադիր կատարող Միհրան Պողոսյանը  հանդես կգա  «Հասարակության իրազեկվածությունը հարկադիր կատարողի մասնագիտության վերաբերյալ» թեմայով ելույթով:
Կոնգրեսի շրջանակում նախատեսվում է Դատական կատարողների միջազգային միությանը ՀՀ ԱՆ դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության լիիրավ անդամակցության վերաբերյալ հուշագրի ստորագրումը, որը տեղի կունենա  հունիսի 5-ին:

СПИСА Армении подпишет меморандум о присоединении к Международному союзу судебных исполнителей 06/03/2015   15:34  |  Лента новостей
Возглавляемая Главным судебным исполнителем Армении, генерал-майором юстиции Миграном Погосяном находится с трехдневным визитом в столице Испании по приглашению председателя Международного союза судебных исполнителей Лео Неттена, сообщает пресс-служба СПИСА.
Армянская делегация принимает участием в 22-м конгрессе, стартовавшем 3 июня под девизом “Принудительный исполнитель: связь между законом и экономикой, новые подходы к принуждению” .
Согласно повестке мероприятия, Мигран Погосян выступит с докладом на тему “Информированность общества о профессии принудительного исполнителя”.
В рамках 22-го конгресса Союза в Мадриде 5-гоиюня состоится подписание меморандума “О полноправном членстве Службы принудительного исполнения судебных актов Армении в Международном союзе судебных исполнителей”.