Միհրան Պողոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Հյուսիսային Օսեթիայի Հանրապետություն 09/08/2014   15:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող, արդարադատության գեներալ-մայոր Միհրան Պողոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՌԴ դատական պրիստավների դաշնային ծառայության տնօրեն, ՌԴ գլխավոր դատական պրիստավ Արթուր Պարֆենչիկովի հրավերով այսօր եռօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Հյուսիսային Օսեթիայի Հանրապետություն՝ մասնակցելու «Պարտապանի եւ նրա գույքի հետախուզում. ազգային կարգավորում եւ միջազգային համագործակցություն» թեմայով միջազգային գիտագործնական 5-րդ համաժողովին: Այս մասին տեղեկացնում է ԴԱՀԿ լրատվական ծառայությունը:
Միջոցառումը կանցկացվի քաղաք Վլադիկավկազում՝ սեպտեմբերի 9–11-ը, այն հաջորդում է Սանկտ-Պետերբուրգի, Կազանի, Վորոնեժի եւ Եկատերինբուրգի համաժողովներին, որոնք առանձնացել են իրենց արդյունավետությամբ:

Главный принудительный исполнитель Армении М. Погосян отбыл во Владикавказ для участия в научно-практической конференции 09/08/2014   15:29  |  Лента новостей
Делегация во главе с Главным принудительным исполнителем Армении, генерал-майором юстиции Миграном Погосяном отправилась в понедельник, 8 сентября, с трехдневным рабочим визитом в Северную Осетию для участия в V Международной научно-практической конференции на тему “Розыск должников и их активов: национальное регулирование и международное сотрудничество”.
Как сообщает пресс-служба СПИСА РА, армянская делегация участвует в конференции по приглашению директора Федеральной службы судебных приставов - главного судебного пристава РФ Артура Парфенчикова.
Мероприятие пройдет во Владикавказе 9-11 сентября. Подобные конференции проводились в Санкт-Петербурге, Казани, Воронеже и Екатеринбурге.