Բենզինի կեղծ կտրոններ են իրացրել 05/27/2015   13:35  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում ավարտվել է բենզինի կեղծ կտրոններ իրացնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախաքննությամբ պարզվել է, որ 4 երիտասարդ, նախնական համաձայնության գալով, 2014 թվականի դեկտեմբերին Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների բենզալցակայաններում իրացրել են  բենզինի կեղծ կտրոններ։
Քննությամբ ձեռք բերված ապացույցներով պարզվել է, որ  կեղծվել են հիմնականում բենզինի «Ռեգուլյար» տեսակի 20 լիտրանոց եւ «Սուպեր» տեսակի 10 լիտրանոց կտրոնները, որոնցից մի քանիսն իրացվել են, իսկ հերթական խմբաքանակի իրացման փորձի ժամանակ՝ 2014 թվականի դեկտեմբերի 17-ին, բենզալցակայանի աշխատակիցների կողմից բացահայտվել է կտրոնների կեղծ լինելու հանգամանքը։
Մինչդատական վարույթի ընթացքում ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ 4 անձի, որոնցից 3-ը ՀՀ քաղաքացիներ են, իսկ 1-ը՝ Վրաստանի, մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 203-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով:
Քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին, մեղադրական եզրակացությունը հաստատվել է, և գործն ուղարկվել Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան:

Завершено следствие по делу о сбыте в Ереване фальшивых талонов на бензин 05/27/2015 14:22 | Актуальная тема
Следственное управление СК Армении по городу Ереван завершило предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту сбыта фальшивых талонов на бензин.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, следствием было установлено, что четверо парней по предварительному сговору друг с другом в декабре 2014 года реализовали на бензозаправочных станциях в столичных округах Эребуни и Нубарашен фальшивые талоны на бензин.
Из добытых следствием доказательств выясняется, что подделке подверглись в основном талоны на бензин марок “Регуляр” номиналом 20 литров и “Супер” номиналом 10 литров, часть из которых была реализована. Факт подделки талонов был выявлен работниками бензоколонки 17 декабря 2014 года.
По совокупности добытых в ходе досудебного производства доказательств, четверым лицам, трое из которых – граждане Армении, а один - гражданин Грузии, предъявлено обвинение по пункту 2 части 2 статьи 203 УК РА.
“Уголовное дело с обвинительным заключением направлено осуществляющему надзор за законностью предварительного следствия прокурору на утверждение. Обвинительное заключение утверждено, и дело передано в суд общей юрисдикции административных районов Эребуни и Нубарашен”, - говорится в сообщении.