Դիզվառելիքի գործով ձերբակալվել է Արարատի մարզպետարանի պաշտոնյան 07/10/2013   20:55  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արարատի մարզպետարանի գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության վարչության նախկին պետ Տիգրան Վիրաբյանը ձերբակալվել է։ Նա կասկածվում է առանձնապես խոշոր չափերով հափշտակության մեջ։
Տ.Վիրաբյանը ձերբակալվել է հուլիսի 9-ին։
Ինչպես ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում 2013 թվականի հունիսի 21-ին հարուցվել են  քրեական գործեր՝ ՀՀ կառավարության` 2012-2013թթ. մի շարք որոշումներով հողօգտագործողներին մատչելի գներով դիզելային վառելանյութ և ազոտական պարարտանյութ տրամադրելու գործընթացում Արարատի, Գեղարքունիքի, Կոտայքի և Շիրակի մարզպետարանների պաշտոնատար անձանց կողմից կատարված յուրացման, պաշտոնեական կեղծիքի և պաշտոնեական դիրքի չարաշահման դեպքերի առթիվ, որոնք միացվել են մեկ վարույթում։
Նշված գործին է միացվել նաեւ Վայոց ձորի մարզպետարանում հայտնաբերված չարաշահումների դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։

Экс-глава управления сельского хозяйства администрации Араратской области Армении арестован по подозрению в хищении госсредств 07/10/2013   21:37  |  Актуальная тема
Экс-начальник управления сельского хозяйства администрации Араратской области  Армении Тигран Вирабян арестован.Его подозревают в хищении в особо крупном размере.
Т. Вирабян был арестован 9 июля.
Как уже ранее сообщало агентство “ФактИнфо” в Специальной следственной службе 21 июня 2013г. были возбуждены уголовные дела по фактам присвоения, совершения служебного подлога и злоупотребления должностными лицами администраций Араратской, Гегаркуникской, Котайской и Ширакской областей своим служебным положением в процессе предоставления в соответствии с решениями Правительства РА от 2012-2013гг. по доступным ценам дизельного топлива и азотных удобрений землепользователям . Эти дела были объединены в одно производство.
К вышеуказанному делу прибавилось и уголовное дело, возбужденное по факту злоупотреблений, выявленных в администрации Вайоцдзорской области Армении.