Պայթյունի հետեւանքով ԱԺ նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանի եղբայրն ստացել է 65 տոկոս այրվածք. Շնչուղիները նույնպես վնասվել են 05/26/2015   13:25  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր առավոտյան ԱԺ նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանին՝ (Ճոյտին) պատկանող գազալցակայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած 3 անձինք գտնվում են Արմենիա Բժշկական կենտրոնի այրվածք բանական բաժանմունքում:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Կենտրոնի տնօրեն Նորայր Դավիդյանցը` նշելով, որ նրանք դեռ մի քանի օր կշարունակեն մնալ վերակենդանացման բաժանմունքում:
Պայթյունի հետևանքով տուժածի՝ ԱԺ նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանի եղբոր՝  50-ամյա Արմեն Ռաֆիկի Հակոբյանի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, նա ընդհանուր 65 տոկոս մարմնի այրված է ստացել և 20 տոկոս շնչուղիների:
Հակոբ Հակոբյանի որդու՝ 29-ամյա Արմեն Հակոբյանի վիճակը գնահատվում է ծանր, նա 25 տոկոս այրվածք է ստացել և 20 տոկոս շնչուղիների, իսկ 21-ամյա Արթուր Գասպարյանը 2- 3-րդ աստիճանի այրված է ստացել՝ դեմքի և դաստակների հատվածում, նրա վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, նախնական տվյալներով, պայթյունը տեղի է ունեցել ոչ թե լիցքավորման հետևանքով, այլ` գազի արտահոսքի:

Брат и сын экс-депутата парламента Армении Акопа Акопяна госпитализированы в тяжелом состоянии после взрыва на АГЗС близ Еревана 05/26/2015   13:53  |  Актуальная тема
Три человека были госпитализированы в ожоговое отделение медцентра “Армения” после взрыва, произошедшего во вторник утром на принадлежащей бывшему депутату парламента Армении Акопу Акопяну(“Чойту”)автомобильной газозаправочной станции близ Еревана.Об этом сообщил в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” директор Центра Норайр Давидянц,
Состояние пострадавшего при взрыве 50-летнего брата экс-депутата Армена Рафиковича Акопяна оценивается как крайне тяжелое: у него диагностировали ожоги 65% поверхности тела и 20% дыхательных путей.
Что касается 29-летнего сына экс-парламентария Армена Акопяна, госпитализированного с ожогами 25% поверхности тела и 20% дыхательных путей, то его состояние оценивается как тяжелое. Еще один пострадавший в результате инцидента- 21-летний Артур Гаспарян - получил ожоги лица и запястья второй и третьей степеней. Медики оценивают его состояние здоровья как средней тяжести.