ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին 05/02/2015   13:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, ապրիլի 26-ից մայիսի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՌՊԳ-7, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից և 60, 82 ու 120մմ ականանետերից հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 7000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
13:19 08/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդի կողմից արձակված գնդակից զինծառայող է զոհվել
15:13 06/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ Հակառակորդը կրակել է Չորաթան գյուղի խաղողի այգիներում աշխատող գյուղացիների ուղղությամբ
14:10 04/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱվելի քան 14000 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ. ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են պետական սահմանը

Азербайджан за минувшую неделю нарушил режим прекращения огня порядка 400 раз – Минобороны НКР 05/02/2015   13:59  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 26-го апреля по 2-е мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 400 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также из минометов калибра 60мм., 82мм. и 120 мм. и гранатометов РПГ-7 и АГС-17 по армянским позициям было произведено более 7000 выстрелов
Передовые подразделения Армии обороны НКР дали адекватный ответ на наступательные действия противника и продолжали уверенно нести боевой дежурство.
14:39 25/04/2015  |  Актуальная темаАО НКР пресекла очередную азербайджанскую диверсию. Противник понес потери
10:52 24/04/2015  |  Актуальная темаОпределенная напряженность наблюдалась на армяно-азербайджанской границе минувшей ночью