Հակառակորդը շարունակում է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը 04/22/2015   13:24  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների՝ ապրիլի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 220 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից, ՀԱՆ-17, ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից, ԶՈւ-23/2 տիպի զենիթային համակարգերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 5 500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ուժերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց մարտական խնդիրը:

Азербайджан продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня - Минобороны НКР 04/22/2015   13:46  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
По оперативным данным Армии обороны НКР, в ночь с 21-го на 22-е апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 220 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня.
В сторону позиций Армии обороны НКР было произведено более 5 500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, а также минометов калибра 60мм, гранатометов РПГ-7 , АГС – 17, зенитных установок типа ЗУ-23/2.
Передовые подразделения АО НКР дали адекватный ответ на наступательные действия противника и продолжали уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.